2021-07-27 11:58:06
2021-07-27 10:42:00

Liepos 28 d. 11 val. vyks nuotolinis susitikimas su VU priėmimų skyriaus vadovu, kuris atsakys į stojančiųjų klausimus bei pristatys šių metų stojimo į bakalauro studijas taisykles.
Kviečiame dalyvauti paspaudus šią nuorodą.

2021-07-27 11:58:06
2021-07-22 00:00:00

Nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio d. VU TSPMI pastate vyks remonto darbai. Instituto administracija dirbs nuotoliniu būdu. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu.

Sakytinė istorija kaip sovietmečio tyrimo metodas

Išleidimo metai: 2018

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 118

Aprašymas:

Šiame sakytinės istorijos metodui skirtame leidinyje keliamas klausimas, kaip sukurti gerą sovietmečio sakytinės istorijos šaltinį, kaip jį parengti archyvui ir ką pravartu žinoti tokį šaltinį analizuojant. Leidinyje aptariama sakytinės istorijos metodo esmė, prielaidos ir pagrįstumas, diskusijos apie tai, kas yra geras sakytinės istorijos interviu, iššūkiai, su kuriais suduriama, kai sakytinės istorijos metodas yra taikomas sovietmečiui tyrinėti, ir tų iššūkių įveikimo strategijos. Leidinyje taip pat pristatomi sakytinės istorijos šaltinių archyvavimo klausimai. Galiausiai, viena leidinio dalis yra skirta etikos klausimams: pristatomi kertiniai etiško ir teisinį reguliavimą atitinkančio tyrimo principai ir aptariama, ką reiškia jų nuoseklus taikymas visuose tyrimo etapuose, nuo kontakto užmezgimo iki interviu atlikimo ir jo archyvavimo.

Cituoti kaip: Vinogradnaitė, I. (2018) Sakytinė istorija kaip sovietmečio tyrimo metodas. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Įsigyti leidinį galite čia.