Išleidimo metai: 2021

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 424

Aprašymas:

Šio mokslinio tyrimo tikslas – palyginti Lietuvos ir kitų ES šalių narių atsaką į COVID-19 sukeltą pandemiją, įvertinti jo poveikį viešajai politikai bei valdymui, remiantis šia analize pateikti rekomendacijas, kaip ateityje efektyviau reaguoti į tokio pobūdžio krizes. Projekto tikslui įgyvendinti kelti trys pagrindiniai uždaviniai. Pirmasis uždavinys – palyginti ES šalių narių atsaką į COVID-19 sukeltą pandemiją tokiose svarbiose viešosios politikos srityse kaip sveikatos apsauga ir ekonomika. Antrasis uždavinys – išnagrinėti ekstremalios situacijos ir karantino valdymo atvejį, įtraukiant techninius, institucinius ir politinius aspektus, Lietuvoje. Trečiasis uždavinys – sukurti situacijos kontekstui tinkamiausią ekstremalios situacijos valdymo modelį ir pateikti konkrečias rekomendacijas krizės valdyme dalyvaujančioms Lietuvos institucijoms, tokioms kaip LR Vyriausybė, valstybės ir savivaldybių institucijos, atitinkamos viešojo sektoriaus organizacijos. Atsižvelgiant į šio projekto vykdymo laikotarpį ir greito jo rezultatų pateikimo poreikį, analizė apėmė laikotarpį nuo koronaviruso plitimo pradžios Lietuvoje 2020 m. vasario pabaigoje iki 2020 m. gruodžio pradžios, kada mūsų šalyje 2016–2020 m. Vyriausybę, vadovaujamą S. Skvernelio, pakeitė 2020–2024 m. Vyriausybė, vadovaujama I. Šimonytės.

Knyga parengta įgyvendinant mokslinį tyrimą „Lietuvos ir kitų ES šalių narių atsakas į COVID-19 pandemiją: poveikis viešajai politikai ir ekstremalios situacijos valdymas”, kuriam finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutarties Nr. S-COV-20-13.

Cituoti kaip: Bortkevičiūtė, R. et al. (2021) Nuo greitų pergalių prie skaudžių pralaimėjimų: Lietuvos viešosios politikos atsakas į COVID-19 pandemiją ir šios krizės valdymas 2020 m. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Nemokamą elektroninę monografijos versiją galite parsisiųsti čia, įsigyti spausdintą monografiją galite čia.