2018-09-19 14:03:42
2018-09-06 00:00:00

Informacija dėl praktikos 4 kurso studentams!

Susitikimas su M. Šešelgyte vyks rugsėjo 14 d. 9.45 206 aud.

Susitikimas su A. Jankausku vyks rugsėjo 14 d. 9.00 119 aud.

Susitikimas su T. Janeliūnu vyks rugsėjo 21 d. 9.45 202 aud.

Susitikimas su J. Ulinskaite vyks rugsėjo 10 d., 18.30 402 aud.

Lietuvių-baltarusių santykiai Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikoje

Projekto aprašymas

Projekto tikslai ir uždaviniai:
Tikslas: išnagrinėti Baltarusijos ir Lietuvos vykdomą istorijos politiką, išryškinant dominuojančius istorinius naratyvus ir juos struktūruojančius interesus, atskleisti jųįtvirtinamą geopolitinį ir geokultūrinį tapatumą bei įvertinti jų keliamus iššūkius Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio santykiams.
Tyrimo uždaviniai:1) išryškinti ir pagrįsti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istorinio paveldo reikšmę formuojant Lietuvos ir Baltarusijos tautines ir valstybines tapatybes;2) išanalizuoti svarbiausias Lietuvos ir Baltarusijos santykių XX a. pirmojoje pusėje problemas ir jų atspindžius Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikose;3) ištirti Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikų formavimosi ir raidos ypatumus;4) parengti rekomendacijas ir siūlymus Lietuvos ir Baltarusijos Švietimo ministerijoms bei kitoms valdžios struktūroms, orientuotus į istorijos politikos įgyvendinimą remiantis istorine tiesa ir nešališku sudėtingų Lietuvos ir Baltarusijos santykių aspektų aiškinimu bei vertinimu.

Dalyvaujančios institucijos

VU TSPMI, Baltarusijos valstybinis universitetas