2018-09-19 06:49:47
2018-09-06 00:00:00

Informacija dėl praktikos 4 kurso studentams!

Susitikimas su M. Šešelgyte vyks rugsėjo 14 d. 9.45 206 aud.

Susitikimas su A. Jankausku vyks rugsėjo 14 d. 9.00 119 aud.

Susitikimas su T. Janeliūnu vyks rugsėjo 21 d. 9.45 202 aud.

Susitikimas su J. Ulinskaite vyks rugsėjo 10 d., 18.30 402 aud.

„Pasaulio žemėlapis“. Ar demokratijos mažėjimas reiškia autoritarinių režimų iškilimą?

Ką šiandien Donaldas Trumpas paskelbė savo Twitterio paskyroje? Iš ko gyvena Didžiosios Britanijos karališkoji šeima? Kokią šalį pasirinkti egzotiškoms atostogoms?.. Apie tai nekalbėsime. Kviečiame atsiversti pasaulio žemėlapį. Šiaurės Korėja, Kinija, Brazilija, Argentina, Zimbabvė… Kas ir kodėl vyksta šalyse, kurios paprastai lieka tarptautinės politikos paraštėse?

2016 m. įvykęs BREXIT, Donaldo Trumpo pergalė, Nyderlandų referendumas, kuriuo buvo atmestas ES ir Ukrainos susitarimas, privertė sunerimti dažną Vakarų demokratijos šalininką. Ne ką mažiau susirūpinimo kėlė 2017 m. vykę Prancūzijos prezidento rinkimai, kuriuose buvo baiminamasi dėl Marine le Pen pergalės. Visi šie įvykiai paskatino kalbėjimą apie neoliberalios demokratijos krizę Vakaruose. Bet ar demokratijos mažėjimas reiškia autoritarinių režimų iškilimą? Apie demokratijos krizės priežastis, laisvės pasaulyje mažėjimo tendencijas naujoje „Pasaulio žemėlapio“ laidoje.“

Laidoje dalyvauja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius Vytis Jurkonis.