2020-11-25 07:49:17
2020-11-10 00:00:00

Visuotinio karantino metu VU TSPMI administracija atsižvelgiant į esančias rekomendacijas dirba nuotoliniu būdu. Su administracija galite susisiekti šiais numeriais: studijų klausimais kreiptis tel.: 8 (5) 251 4135, kitais klausimais tel.: 8 (5) 251 4130. Jei jums reikalinga gyva konsultacija, kviečiame iš anksto susiderinti susitikimą susiderinti el. paštu.

2020-11-25 07:49:17
2020-11-11 00:00:00

Nuo lapkričio 11 d.  biblioteka paslaugas teikia nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos rasite čia

„Pasaulio žemėlapis“. Ar demokratijos mažėjimas reiškia autoritarinių režimų iškilimą?

Ką šiandien Donaldas Trumpas paskelbė savo Twitterio paskyroje? Iš ko gyvena Didžiosios Britanijos karališkoji šeima? Kokią šalį pasirinkti egzotiškoms atostogoms?.. Apie tai nekalbėsime. Kviečiame atsiversti pasaulio žemėlapį. Šiaurės Korėja, Kinija, Brazilija, Argentina, Zimbabvė… Kas ir kodėl vyksta šalyse, kurios paprastai lieka tarptautinės politikos paraštėse?

2016 m. įvykęs BREXIT, Donaldo Trumpo pergalė, Nyderlandų referendumas, kuriuo buvo atmestas ES ir Ukrainos susitarimas, privertė sunerimti dažną Vakarų demokratijos šalininką. Ne ką mažiau susirūpinimo kėlė 2017 m. vykę Prancūzijos prezidento rinkimai, kuriuose buvo baiminamasi dėl Marine le Pen pergalės. Visi šie įvykiai paskatino kalbėjimą apie neoliberalios demokratijos krizę Vakaruose. Bet ar demokratijos mažėjimas reiškia autoritarinių režimų iškilimą? Apie demokratijos krizės priežastis, laisvės pasaulyje mažėjimo tendencijas naujoje „Pasaulio žemėlapio“ laidoje.“

Laidoje dalyvauja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius Vytis Jurkonis.