Rositos Garškaitės-Antonowicz disertacijos gynimas

Rugsėjo 29 d. 16 val. VU TSPMI 402 aud., vyks Rositos Garškaitės-Antonowicz disertacijos „Katalikybės vaidmuo kasdieniame mąstyme apie Europos Sąjungą: Lietuvos atvejis“ gynimas.

Daktaro disertacijoje siekiama nušviesti ryšį tarp katalikybės ir vertinamosios orientacijos Europos Sąjungos atžvilgiu, nagrinėjant kasdienį tikinčiųjų mąstymą. Tarpdisciplininiame darbe pateikiamas originalus teorinis-metodologinis modelis, paremtas religijos bei kultūros sociologijos, socialinės psichologijos ir antropologijos autorių įžvalgomis. Empirinis tyrimas atskleidžia, kaip katalikybė sąveikauja su nuostatomis apie europinę integraciją konkrečiai ir politiką apskritai. Atlikus giluminių interviu su 50 Lietuvos katalikų interpretacinę analizę, išskirti trijų rūšių katalikiški ištekliai (naratyviniai, doktrininiai, vaizduotės) bei pademonstruota, kokie ištekliai ir kaip informantų įdarbinami, reiškiant palaikymą ar skepticizmą ES adresu. Taip pat šis tyrimas atkreipia dėmesį į iki šiol akademinėje literatūroje plačiai neanalizuotą aktyvių Lietuvos katalikų bendruomenės pliuralumą. Identifikuoti du idealūs informantų tipai, paaiškinantys jų požiūrių į ES skirtumus: katalikybę ir vakarietišką modernybę (svarbiausi aspektai – sekuliarizacija bei žmogaus teisių darbotvarkė) derinantieji bei jas priešinantieji. Pastarojo tipo vyravimą tyrimo dalyvių tarpe geriau suprasti leidžia papildomai atlikta Lietuvos Katalikų Bažnyčios vyskupų diskurso ES tema analizė, šitaip papildant žinias apie institucinės Katalikų Bažnyčios reikšmę europinėms nuostatoms.
Darbo vadovė – doc. dr. Inga Vinogadnaitė. Gynimo komisijos pirmininkė –  prof. Ainė Ramonaitė (VU TSPMI). Gynimo komisiją sudaro: prof. Milda Ališauskienė (Vytauto Didžiojo universitetas), prof. Neringa Klumbytė (Majamio universitetas, JAV), prof. Paulius Vaidotas Subačius (Vilniaus universitetas), doc. dr. Nerija Putinaitė (VU TSPMI).