MANO BALSAS LT

Projekto vadovas
Mažvydas Jastramskis
Projekto trukmė
Vykdymo trukmė neterminuota
Dalyviai
Ainė Ramonaitė

Projekto aprašymas

MANO BALSAS LT – tai racionalaus balsavimo sistema internete. Šiame puslapyje žmonės yra kviečiami atlikti trumpą testą ir sužinoti, kurie politikai ar partijos yra arčiausiai jų pažiūrų. Internetinis rinkimų kompasas www.manobalsas.lt veikia nuo 2008 m. ir jau buvo pritaikytas devyniems rinkimams Lietuvoje – Seimo 2008 m., 2012 m., 2016 m., 2020 m., Prezidento 2009 m.. 2014 ir 2019 m. ir Europos Parlamento 2009 ir 2019 m. Projektą įgyvendina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir Transparency International Lietuvos skyrius. Projekto informacinis partneris – naujienų portalas Delfi.lt. Projektą palaiko LR vyriausioji rinkimų komisija.
Internetiniai rinkimų kompasai, populiarėjantys visame pasaulyje, skirti rinkėjams, politikos apžvalgininkams ir visiems besidomintiems rinkimų temomis. Interneto svetainėje atsakius į politinių pažiūrų testo klausimus, parengtus pagal šalies ir pasaulio aktualijas, galima sužinoti asmeninius politinius prioritetus ir palyginti juos su rinkimuose dalyvaujančių politikų ar partijų prioritetais. Klausimyno pagrindą sudaro visuomenei svarbūs klausimai iš įvairių sričių – švietimo, sveikatos apsaugos, ekonomikos, užsienio politikos, kultūros. Atlikto testo rezultatai pateikiami politinių vertybių žemėlapyje, kuris leidžia analizuoti ir lyginti atsakymus įvairiais pjūviais ir dalytis šia informacija viešai. Tikimasi, kad žmonės, žinodami politikų poziciją jiems rūpimais klausimais, galės priimti racionalų sprendimą, kuris politikas sugebės juos geriausiai atstovauti.

Dalyvaujančios institucijos

Projektą įgyvendina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir Transparency International Lietuvos skyrius. Projekto informacinis partneris – naujienų portalas Delfi.lt. Projektą palaiko LR vyriausioji rinkimų komisija.