Uždaryti
2021-10-17 15:52:27
2021-09-09 00:00:00

Naujuosius mokslo metus pasitinkame su atnaujintais rašto darbų metodiniais nurodymais. Juos galite rasti čia!

Naujame renginių cikle Lietuvos gyventojai kviečiami siūlyti idėjas Europos ateičiai

Rugsėjo 20 d. Lietuvos miestuose prasideda Konferencijai dėl Europos ateities skirtų renginių ciklas. Piliečiai drauge su žymiausiais savo sričių ekspertais dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse ir vystys idėjas Europos ateičiai. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, „Europe Direct“ centrų ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Jean Monnet Chair profesoriaus Ramūno Vilpišausko organizuojamuose renginiuose bus nagrinėjamos devynios svarbiausios ES sritys, tarp kurių – kiekvienam svarbūs sveikatos, socialinio teisingumo, aplinkosaugos klausimai. Diskusijoms pasirinktas įtraukus kūrybinių dirbtuvių formatas atitinka kertinę Konferencijos dėl Europos ateities idėją „Ateitis – Tavo rankose“. Tokiu formatu siekiama piliečiams suteikti erdvę, kuri leistų ne tik aptarti šiuo metu Europai kylančius iššūkius, tačiau ir įkvėptų mąstyti apie tai, kokios Europos Sąjungos ateities jie norėtų ir kokius konkrečius sprendimus jie siūlytų. 

Diskusijoms pasirinktas įtraukus kūrybinių dirbtuvių formatas atitinka kertinę Konferencijos dėl Europos ateities idėją „Ateitis – Tavo rankose“. Tokiu formatu siekiama piliečiams suteikti erdvę, kuri leistų ne tik aptarti šiuo metu Europai kylančius iššūkius, tačiau ir įkvėptų mąstyti apie tai, kokios Europos Sąjungos ateities jie norėtų ir kokius konkrečius sprendimus jie siūlytų.

Prisijunkite prie renginių:

  • Rugsėjo 20 d., 16 val. 30 min., Diskusija apie sveikatą ateities Europoje. Vieta: Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įsikūręs „Europe Direct Utena“ centras. Daugiau informacijos apie renginį ir jo rezultatus – Facebook platformoje bei Konferencijos dėl Europos ateities interneto svetainėje. Ekspertų diskusijos vaizdo įrašą rasite čia;
  • Spalio 14 d., 16 val. Diskusija apie migracijos politiką ateities Europoje. Vieta: Visagino kultūros centras. Daugiau informacijos apie renginį ir jo rezultatus – Facebook platformoje bei Konferencijos dėl Europos ateities interneto svetainėje.
  • Lapkričio 11 d., 16 val. (Panevėžys, tema: vertybės ir teisės)
  • Lapkričio 25 d., 16 val. (Marijampolė, tema: skaitmeninė demokratija)
  • Lapkričio 29 d., 16 val. (Kaunas, tema: ES pasaulyje)
  • Gruodžio 2 d., 16 val. (Telšiai, tema: aplinkosauga, data ir laikas bus tikslinami)
  • Gruodžio 9 d., 16 val. (Šiauliai, tema: ekonomika)
  • Sausio 20 d., 16 val. (Klaipėda, tema: piliečių dalyvavimas)
  • Sausio 27 d., 16 val. (Tauragė, tema: švietimas)
  • Vasario mėnesį vyks baigiamasis renginys Vilniuje, kurio metu bus apibendrintos visuose renginiuose išsakytos idėjos.

Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.