Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia

temp
Autoriai
Jūratė Kavaliauskaitė
Dr. Ainė Ramonaitė
Dr. Algimantas Jankauskas
Dr. Justinas Dementavičius
Živilė Mikalienė
Vilius Ivanauskas
Salvijus Kulevičius
Kęstutis Bartkevičius
Rytis Bulota
Liutauras Kraniauskas

Išleidimo metai: 2011

Leidykla: Baltos lankos

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 420

Aprašymas:

Knygoje naujai žvelgiama į Sąjūdžio gimimo istoriją ir siekiama išspręsti dilemą, kaip tariamai pasyvioje ir prisitaikėliškoje sovietinėje visuomenėje galėjo susikurti kelis šimtus tūkstančių narių turintis gerai organizuotas ir veiksmingas socialinis judėjimas. Knygoje aptariami iki Sąjūdžio veikę sovietinei sistemai nepaklususios visuomenės židiniai – etnokultūrinis judėjimas ir bažnytinis pogrindis, roko kultūros erdvės, menininkų ir mokslininkų rateliai, diskusijų klubai, žaliųjų ir paminklosaugos judėjimai. Remiantis gausia empirine medžiaga, taikant istorinius ir sociologinius metodus knygoje analizuojama, kokioje socialinėje terpėje kilo Sąjūdžio idėja ir kaip ji buvo įgyvendinta, kas buvo Sąjūdžio pirmeiviai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kitose Lietuvos vietose. Kodėl etnokultūrinis judėjimas buvo pavojingas sovietiniams režimui? Kaip sovietinėje sistemoje išgyveno subkultūros? Kokias galimybes plėtoti alternatyvius diskursus turėjo mokslininkai ir menininkai? Kaip radosi „žaliasis“ sąmoningumas”? Ar Sąjūdis gimė iš sistemos, ar už sistemos ribų? Tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško žinomų istorikų, sociologų ir politologų kolektyvas.

Cituoti kaip: Kavaliauskaitė, J. et al. (2011) Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia. Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba.

Įsigyti leidinį galite čia.