Energetinis saugumas Baltijos jūros regione: regioninė koordinacija ir tarpusavio priklausomybės valdymas

temp
Autoriai
Dr. Ramūnas Vilpišauskas
Romas Švedas
Jakub M. Godzimirski

Pavadinimas originalo kalba: Energy Security in the Baltic Sea Region: Regional Coordination and Management of Interdependencies

Išleidimo metai: 2015

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Anglų

Puslapiai: 88

Aprašymas:

Studijoje analizuojama, kaip pasikeitė strateginio saugumo situacija Baltijos jūros regione per pastarąjį dešimtmetį, ypač po 2004m. Europos Sąjungos plėtros, kuri paveikė politinį, institucinį ir reguliacinį kontekstą ir 2014 m. prasidėjusio ginkluoto konflikto Ukrainoje, kuris ir energetinį, ir bendrą saugumą padarė europinės politinės darbotvarkės prioritetu. Studijoje nagrinėjama, kaip regioninis energetinių išteklių pasiskirstymas ir energetikos politika prisidėjo prie energetinio saugumo pokyčių regione ir atskirose šalyse, kokius tikslus kėlė skirtingų šalių veikėjai ir kaip juos įgyvendino bendradarbiaudami tarpusavyje, ypatingą dėmesį Europos Sąjungos ir subregioninio (Šiaurės, Baltijos šalių) koordinavimo priemonėms, kuriomis siekiama valdyti energetinę tarpusavio priklausomybę ir stiprinti energetinį saugumą.

Cituoti kaip: Godzimirski, J. M., Vilpišauskas, R., Švedas, R. (2015) Energy security in the Baltic Sea region: regional coordination and management of interdependencies. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.