Uždaryti
2021-01-17 12:28:30
2021-01-15 00:00:00

Pavasario semestro tvakaraščius rasite čia

Dėstytojai Tyrėjai

Romas Švedas

Partnerystės docentas
Specializacijos
Europos studijos
Tarptautiniai santykiai
Papildoma informacija
romas.svedas@gmail.com

Romas Švedas turi dviejų dešimtmečių darbo patirtį tarptautinių santykių srityje.

Tarptautinių ekonominių santykių srityje dalyvavo derybose dėl laisvosios prekybos sutarčių su Šiaurės, Baltijos ir Centrinės Europos šalimis, derybose dėl Lietuvos narystės Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO), buvo dvišalių tarpvyriausybinių komisijų su Rusija, Ukraina, Baltarusija nariu, dvišalės tarpvyriausybinės ekonominių ryšių komisijos su Kinija Lietuvos delegacijos vadovu;

Europos integracijos srityje dalyvavo derybose dėl Lietuvos Laisvosios prekybos sutarties su Europos Bendrijomis, taip pat derybose dėl Lietuvos Asocijuotos narystės Europos Sąjungoje bei Lietuvos narystės Europos Sąjungoje, buvo Lietuvos Vyriausybinės Europos Sąjungos komisijos nariu, derybinio skyriaus Nr. 26 „Išoriniai santykiai“ Lietuvos delegacijos vadovu. 2003-2007 metais Romas Švedas buvo Lietuvos atstovybės Europos Sąjungoje Briuselyje vadovo pavaduotoju, Lietuvos atstovu nuolatinių atstovų pavaduotojų komitete (COREPER I).

Energetikos politikos srityje, eidamas Lietuvos energetikos viceministro pareigas (2009-2011), buvo atsakingas už Lietuvos elektros jungčių su Lenkija (LitPolLink) bei su Švedija (NordBalt) projektus, suskystintų gamtinių dujų terminalo bei galimos požeminės gamtinių dujų saugyklos projektus, Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimą bei naujos atominės elektrinės (VAE) projekto plėtrą. Romas Švedas dalyvavo rengiant ES Baltijos energetikos rinkos jungčių planą (BEMIP) bei buvo Lietuvos atstovu šio plano Aukšto lygio darbo grupėje (2008-2011). 2009-2011 metų laikotarpiu Romas švedas buvo VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“, AB „Klaipėdos nafta“, AB „Litgrid“ valdybos pirmininku, AB „Lietuvos dujos“ valdybos nariu. Šiuo metu Romas Švedas yra AB „Klaipėdos nafta“ stebėtojų tarybos narys.

Dėstomi kursai

Tarptautinės derybos

Energetinis saugumas (anglų k.)

Moksliniai interesai

Diplomatija

ES institucinė sąranga

ES politika ir integracija

Energetinis saugumas

Lietuva Europos Sąjungoje

Tarptautinės derybos

Viešas kalbėjimas

Dėstytojai Tyrėjai