Moterų NVO ir socialinė reprodukcija

Moterų NVO ir socialinė reprodukcija

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 16.00 val. kviečiame į VU TSPMI tyrėjos ir Londono universiteto koledžo dėstytojos dr. Gražinos Bielousovos paskaitą „Moterų NVO ir socialinė reprodukcija“. Paskaita vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 402 auditorijoje (4 aukšte).

Nuo 1991m. Lietuvoje įsisteigė įvairių nevyriausybinių organizacijų (NVO), kurios ėmėsi ginti moterų teises, gerinti jų kasdienio gyvenimo sąlygas, didinti supratimą apie iššūkius, su kuriais moterys susiduria darbe ir namuose. Tačiau šių NVO veiklos spektras ilgainiui apėmė ne tik tokias trečiajam sektoriui būdingas funkcijas kaip lobizmą, aktyvizmą, švietimą, ar bendruomenių kūrimą, bet ir būtinųjų paslaugų teikimą. Toks atsakomybės perkėlimas nuo valstybės trečiajam sektoriui, būdingas neoliberalizmui, Lietuvoje ženkliai prisidėjo prie to, kad būtų įtvirtinta patriarchalinė santvarka. Šios santvarkos rėmuose rūpyba ir rūpestinis darbas toliau išlieka „sumoterinti“, o tai reiškia, kad jie yra ir prastai apmokami. Paskaitos metu aptarsime kokia tikroji tokios santvarkos piniginė ir visuomeninė kaina, ir ką mums kainuos, jei jos nepakeisime.

Renginį moderuos VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Dr. Gražina Bielousova apsigynė religijotyros ir kultūros antropologijos daktaro laipsnį Duke universitete, JAV. Ji yra VU TSPMI mokslinikė stažuotoja bei Londono universiteto koledžo (University College London) politinės sociologijos dėstytoja. Gražinos tyrimų sritys – kairieji feminizmai Rytų Europoje, kairiosios minties raida, bei lyties, rasės ir religijos sankirtos.

Paskaita yra VU lyčių tyrimų seminarų ciklo dalis.

Seminarų ciklą rengia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Feministinės politikos ir socialinės kritikos bei Filologijos fakulteto Apmąstant motinystę tyrimų grupės.