Balandžio 1 d. 15 val. VU TSPMI 402 aud. vyks Viktorijos Rimaitės–Beržiūnienės disertacijos „Paminklai Lietuvoje: valstybės tapatybės konstravimas“ gynimas.
Šia disertacija, pasitelkiant diskursyvų paminklų skaitymą, siekiama atskleisti paminklų galimybes dalyvauti valstybės tapatumo reprezentavimo, formavimo, performavimo ar įtvirtinimo procesuose.
Pagrindinis disertacijos tikslas – surasti atsakymą į klausimą: kokia Lietuvos valstybės tapatybė yra formuojama per paminklus? Disertacija, visų pirma, išskleidžiamos teorinės paminklų, kaip diskursyvių praktikų, per kurias galima analizuoti valstybės tapatumo formavimo, performavimo ar įtvirtinimo procesus, galimybės.
Antra, šios galimybės realizuojamos praktinėje Lietuvos atvejo analizėje – pateikiamas iki šiol neegzistavęs Lietuvos viešosiose erdvėse stovinčių paminklų sąrašas ir tipologizacija, atskleidžiami per paminklus kuriamo ir reprezentuojamo tapatybinio pasakojimo lygmenys – iškleidžiama Lietuvos valstybės tapatumo samprata. Paminklinių praktikų analizė atskleidžia, kad diskusiją apie paminklus pirmiausia formuoja politiniai veiksniai.
Darbo vadovas – prof. dr. Alvydas Jokubaitis.
Gynimo komisijos pirmininkė – doc. dr. Inga Vinogradnaitė.
Komisiją sudaro: prof. dr. Dovilė Budrytė, prof. dr. Violeta Davoliūtė, doc. dr. Jekaterina Lavrinec, doc. dr. Nerija Putinaitė.
Su disertacija galite susipažinti čia: https://bit.ly/ViktorijosDisertacija
Stebėti galėsite ir nuotoliniu būdu – VU TSPMI Facebook paskyroje!