Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos studijų tyrimų grupė bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje kviečia į diskusiją „Afrikos šalių santykis su Rusijos – Ukrainos karu: Rusijos minkštoji įtaka Afrikoje šiandien“, kuri vyks gegužės 11 diena, 15 val. Ms Teams platformoje.

Vieta: MsTeams

Diskusijos tikslas – daugiau sužinoti apie Afrikos šalių politiką, visuomenės nuotaikas, Rusijos įtaką Afrikos žemyne ir rasti paralelių su Baltijos šalimis. Diskusijoje dalyvaus Pietų Afrikos Respublikos (PAR) smegenų centrų atstovai, Lietuvos diplomatai PAR, Lietuvos akademinės bendruomenės atstovai.

Diskusijoje bus siekiama daugiau sužinoti, kas slypi už kai kurių, ypač PAR, šalių palaikymo Rusijai kare su Ukraina: svečiai iš Afrikos pristatys istorinį, geopolitinį, ekonominį ir kitus veiksnius, aptars visuomenės palaikymą arba ne, reakciją į ES sankcijas Rusijai, Rusijos priemones, siekiant regiono valstybes palenkti ar išlaikyti savo įtakos zonoje. Dalyviai aptars skirtumus ir paraleles su Baltijos šalimis, Lietuvos diplomatai pasidalins pastebėjimais, žvelgiant iš diplomatinio darbo PAR ir regione perspektyvų.

Renginys atviras ir skirtas visiems besidomintiems Užsachario Afrika, politika, Rusijos – Ukrainos karu, akademiniu Lietuvos – PAR bendradarbiavimu. Diskusija vyks anglų kalba.

Moderatorė ir diskusijos iniciatorė Giedrė Biržytė – Vilniaus universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių santykių instituto dėstytoja ir Lietuvos Centrinėje projektų valdymo agentūros ekspertė.

Pranešėjai:

Stevenas Gruzdas yra Pietų Afrikos tarptautinių santykių instituto (SAIIA) Johanesburge Afrikos ir Rusijos projekto vadovas.

Rėjus Hartlis yra  Brenthurst fondo tyrimų direktorius, anksčiau buvęs žinomų Pietų Afrikos laikraščių ir internetinių leidinių redaktoriumi.

Lukas Ivanauskas yra Vilniaus universiteto politikos doktorantas ir Baltijos šalių tyrimų ir partnerysčių centro „AfriKo“ politikos analitikas.

Dainius Junevičius yra Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Pietų Afrikos Respublikoje. Lietuvos diplomatijos tarnyboje užimantis įvairias pareigas nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. Išsilavinimas – fizikas.