Mažosios valstybės Europoje: galimybės ir iššūkiai

Projekto vadovas
Dovilė Jakniūnaitė
Projekto trukmė
2014 - 2016

Projekto aprašymas

Projekto tikslas - kurti dinamišką tarptautinių strateginių partnerių konsorciumą. Projekto metu dėmesys sutelkiamas ties inovatyviais mokymo, tyrimų bei publikavimo metodais ir būdais mažųjų valstybių ir Europos integracijos studijų lauke. Tam, kad šis tikslas būtų pasiektas, skatinamas studentų ir dėstytojų mobilumas, renginiai organizuojami skirtingų partnerių valstybėse, siekiama sukurti atvirą tarpdisciplininę prieigą prie studijų medžiagos bei puoselėjami aukštojo mokslo institucijų modernizacija ir tarptautiškumas.
Šie tikslai yra susiję su projekto metu vykdomomis veiklomis, apimančiomis intensyvias studijų programas, trumpo laikotarpio fizinį ir ilgalaikį virtualų mobilumą, trumpo laikotarpio studentų mainus bei trumpalaikius personalo mokymus.
Šios veiklos vystomos ir vykdomos glaudaus bendradarbiavimo su strateginiais partneriais dėka ir yra grindžiamos keliais tarpusavyję susijusiais mokymo ir tyrimų klausimais:

1: Mažųjų valstybių vaidmuo Europos integracijos procese
2: Mažos ir sumanios: inovacijos ir verslumas mažosiose valstybėse
3: Geriausios praktikos ir geras valdymas mažosiose valstybėse
4: Tvaraus vystymosi skatinimas mažosiose valstybėse

Dalyvaujančios institucijos

Kopenhagos Universitetas (Danija)
Vilniaus Universitetas (Lietuva)
Talino Technologijų Universitetas (Estija)
Šv. Andriaus Universitetas (Didžioji Britanija)
Maltos Universitetas (Malta)