Baltijos – Šiaurės šalių regioninių studijų tyrimo metodų tobulinimo tinklas

Dalyviai
Deividas Šlekys

Projekto aprašymas

Naujai įkurtas Baltijos – Šiaurės šalių regioninių studijų tyrimo metodų tobulinimo tinklas (BAMSE 2020) skatina pažangiausius tyrimus ir švietimą Baltijos ir Šiaurės šalių regione, sutelkdamas dėmesį į teorinius ir metodinius regioninių studijų srities tyrimų pagrindus. Tinklas suteikia erdvę apsikeitimui idėjomis bei bendradarbiavimui, siekiant tobulinti ir plėtoti regionių studijų teorijas ir metodus, į šį procesą įtraukiant institucijų-partnerių tyrėjus, dėstytojus bei studentus.

Viena pagrindinių „BAMSE 2020“ veiklų – intensyvus mokymų kursas pažengusiems bakalauro ar magistro programų studentams, 2021 m. rudenį vyksiantis Vilniuje. Bendras tinklo partnerių kursas akcentuoja regioninių studijų reikšmę ir potencialą, siekiant suprasti tarptautinius iššūkius, susijusius su pagrindiniais valdžios struktūrų / santykių pokyčiais, tapatybės konstrukcijomis, komunikacija, simboline politika ir kultūra. Kurso metu studentai praplės naudojamų metodų išmanymą, kas prisidės prie sėkmingesnio tarpdisciplininio mąstymo bei tyrimų įgyvendinimo. Negana to, kursas suteiks galimybę pagerinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, formuoti komandinio darbo praktikas, mokytis kokybiško debatavimo, interviu ir akademinio rašymo technikų.

Dalyvaujančios institucijos

BAMSE 2020 veiklos yra finansuojamos Nordplus Aukštojo išsilavinimo programos ir koordinuojamos Aleksanteri instituto (Helsinkio universitetas). Tinklo partneriai: Latvijos universitetas, Johan Skytte politikos mokslų institutas (Tartu universitetas).