2022-06-28 09:42:48
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 09:42:48
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Žurnalas „Politologija“ kviečia teikti straipsnius teminiam numeriui „Valstybės vizualumas“ (2022, 2, birželis), kviestinė redaktorė prof. Natalija Arlauskaitė.

Būsimas numeris tęs kryptį, pradėtą 2013, 69(1) „Politikos ir medijų“ ir 2018, 90(2) „Vizualumo politikos“ numeriuose. Šįkart žurnale norime aptarti vizualią valstybės raišką ir vizualias santykio su valstybe formas. Dėmesio centre neišvengiamai atsiduria Lietuva, tačiau ja neapsiribojame.

Laukiame straipsnių, nagrinėjančių įvairius šios temos aspektus iš skirtingų socialinių bei humanitarinių mokslų perspektyvų. Ypač norėtume aptarti šias temas:

• valstybinių simbolių funkcionavimas, suprekinimas ar perdirbimas: nuo fetišizavimo iki subversijos;
  • simbolinės kovos dėl viešųjų erdvių: konfliktuojantys diskursai, praktikos ir taktikos;
  • vizuali protestų kalba;
  • (audio)vizuali propaganda;
  • vizuali/vizualumo kontrolė skirtingų politinių režimų sąlygomis: cenzūra, savidisciplinavimas, apėjimo būdai.

Taip pat laukiame su tema susijusių leidinių recenzijų.

Straipsnių pateikimas: iki 2021 m. spalio 15 d.

Informacija apie tekstų rengimą ir pateikimą
(tekstus taip pat galite siųsti adresu natalija.arlauskaite@gmail.com)