2021-04-16 13:12:29
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 13:12:29
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Vengrijos užsienio reikalų ministro Péter Szijjártó paskaita „Višegrado grupė: regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai“

temp
Péter Szijjártó

Vilniaus universisteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Vengrijos ambasada Vilniuje kviečia į Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministro Péter Szijjártó paskaitą „Višegrado grupė: regioninė vertybių sanglauda ir atitikimas Europos Sąjungos sistemai“ („The Visegrad Group: regional cohesion of values and interests within the framework of the European Union”). Paskaita vyks kovo 9 d. (ketvirtadienį), 16.30 val., VU TSPMI, 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos doc. dr. Inga Vinogradnaitė.

Savo paskaitoje ministras aptars iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga. Taip pat apžvelgs Vengrijos ekonominę padėtį nuo 2010 m., pakvies diskutuoti apie Vengrijos pirmininkavimo Višengrado grupei (V4) prioritetus, bendradarbiavimo galimybes tarp Višengrado bei Šiaurės ir Baltijos valstybių.

Péter Szijjártó – nuo 2014 m. Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministras. Ankstesniais metais dirbo tiek vietiniu, tiek valstybiniu lygmeniu – buvo savivaldybės tarnautojas, pirmininkavo šalies parlamento biudžeto komitetui. Taip pat buvo komisaras, atsakingas už Vengrijos-Rusijos santykių palaikymą, vadovavo Vengrijos-Kinijos dvišalės sutarties deryboms.