2021-04-16 13:37:32
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 13:37:32
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Metinėje Lietuvos politologų konferencijoje – apie rinkimus, BREXIT ir Lietuvos užsienio politiką

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Lietuvos politologų asociacija ir Konrado Adenauerio fondu (KAS) rengė metinę Lietuvos politologų konferenciją. Šių metų konferencijoje buvo apžvelgiami svarbiausi Lietuvos politikos klausimai ir tyrimai. Konferencija vyko lapkričio 30 d. (penktadienį), VU TSPMI.

2019-ieji – rinkimų metai Lietuvoje . Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad rinkimų sistema Lietuvoje ydinga, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (Brexit) šalininkų pergalė per referendumą iškėlė esminius klausimus dėl Europos Sąjungos likimo ir Didžiosios Britanijos reikšmės Europai. Brexit, Rusijos grėsmė ir kiti politiniai įvykiai bei reiškiniai kasdien priverčia kelti klausimus apie tai, kokia turėtų būti Lietuvos vieta Europoje ir pasaulyje; ar Lietuvai reikėtų keisti savo užsienio politikos kryptis bei tikslus?

Konferencijos pranešimai ir diskusijos vyko trijose sesijose, skirtose šioms temoms aptarti:

• „Ar reikia reformuoti rinkimų sistemą?“ Moderavo: prof. Ainė Ramonaitė, tyrimą pristatinėjo doc. dr. Mažvydas Jastramskis, komentavo Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas, doc. dr. Liutauras Gudžinskas.

• „Ar Brexit turėtų rūpėti Lietuvai?“ Moderavo: Linas Kojala. Tyrimą pristatinėjo: prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas. Komentavo: užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, Seimo narys dr. Žygimantas Pavilionis, politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.
        • „Ar Lietuva gali turėti kitokią užsienio politiką?“ Moderavo: prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė. Tyrimus pristatinėjo: prof. dr. Tomas Janeliūnas, doc. dr. Margarita Šešelgytė ir Neringa Bladaitė, dr. Laurynas Jonavičius. Komentavo: žurnalistas Paulius Gritėnas ir saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė.

Metinė Lietuvos politologų konferencija rengiama nuo 1994 m. Tai kasmetinis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir Lietuvos politologų asociacijos renginys, skirtas aptarti svarbiausiems metų politikos įvykiams ir procesams.

2018 m. metinę Lietuvos politologų konferenciją transliavo LRT.lt protalas.