Diskusijų festivalyje „Būtent!“ – daugiau nei 200 kalbėtojų, virš 70 renginių
Doc. dr. Margarita Šešelgytė moderuos diskusiją „Globalūs, bet ar saugūs?"

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ – daugiau nei 200 kalbėtojų, virš 70 renginių

Jau rugsėjo 8–9 dienomis, Birštone pirmąkart Lietuvoje organizuojamame diskusijų festivalyje „Būtent!“ dalyvaus apie 200 pranešėjų ir diskusijų dalyvių. Festivalio organizatoriai žada dvi intensyvias dienas skirtingiausių interesų lankytojams – atvirame ir nemokamame renginyje bus diskutuojama apie nacionalinio aukštojo mokslo identitetą, robotizacijos ir dirbtinio intelekto kuriamus iššūkius, politiką keičiančias technologijas, bus ieškoma skandinaviškos laimės formulės ir galimybių ją pritaikyti Lietuvoje, kalbama apie socialines inovacijas ir socialinį verslą. Iš viso per dvi festivalio dienas vyks apie 70 renginių.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas yra vienas iš daugiau nei 20 festivalio turinio partnerių. Festivalyje pasiūlysime net dvi temas. Pirmąją renginio dieną – rugsėjo 8-ąją – kviečiame diskutuoti tema „Globalūs, bet ar saugūs?“. Diskusijoje dalyvauja VU TSPMI alumnas bei Rytų Europos studijų centro analitikas Vytautas Keršankas, VU TSPMI dėstytoja doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė bei instituto direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Šeštadienį – rugsėjo 9 d. – bandysime išsiaiškinti, koks yra tikrasis politologo vaidmuo šiandieninėje visuomenėje diskusijoje „Tarp nuomonės ir profesionalizmo: kas yra politologas?“ Diskusijoje dalyvauja VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja mokslui doc. dr. Inga Vinogradnaitė, „Naujasis židinys – Aidai“ leidyklos direktorius Laurynas Peluritis, VU TSPMI alumnas ir dėstytojas Vytis Jurkonis bei instituto alumnas, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Vytautas Mitalas. Diskusiją moderuos VU TSPMI komunikacijos koordinatorė Kristina Tamelytė.

Tarp festivalio dalyvių – „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas, „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška, „Reach for Change“ padalinio Lietuvoje vadovė Jurgita Ribinskaitė – Glatzer, Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos karininkas Linas Idzelis, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, žurnalistai Aurimas Perednis, Olegas Jerofejevas, Vytautas Bruveris, aktorius Justas Tertelis, istorikai Liudas Mažylis, Alfredas Bumblauskas, ekonomistai Nerijus Mačiulis, Gitanas Nausėda, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė. Renginyje taip pat dalyvaus kviestiniai svečiai iš svetur: vienas žymiausių laimės tyrėjų Šiaurės šalyse Bent Greve, šiaurietiško modelio tyrėjas Lars Tragardh, alkoholio politikos srities ekspertas ir ilgametis Švedijos alkoholio prekybos monopolininko „Systembolaget“ vadovas Gabriel Romanus, žurnalistas Edward Lucas.

Diskusijų festivalis – tai visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų susitikimas. Renginį inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizuoja neseniai veiklą atnaujinęs Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“, festivalio partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Temas festivaliui ruošia daugiau nei 20 skirtingų organizacijų. Į diskusijų festivalio organizavimą taip pat įsitraukė strateginės komunikacijos bendrovė „OMConsulting“ bei renginių organizatoriai „Propeller“.

Diskusijų dienų iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje. Tikimasi, kad diskusijų festivalyje „Būtent!“ šiemet apsilankys iki 3 tūkst. lankytojų ir jis taps kasmetine tradicija, padedančia puoselėti diskusijų kultūrą ir gerinti priimamų sprendimų kokybę Lietuvoje.

Festivalio programa skelbiama www.diskusijufestivalis.lt ir www.facebook.com/diskusijufestivalis.