VU TSPMI Knygų mugėje

Vasario 22 – 25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Joje bus pristatomi naujausi VU TSPMI mokslininkų darbai:

Vasario 22 d., 16 val., 5.2 salėje

Knygos „Kas eitų ginti Lietuvos? Pilietinio pasipriešinimo prielaidos ir galimybės“ pristatymas

Knygoje analizuojami mūsų visuomenės kolektyvinio veiksmo repertuarai, susitelkimo bendram veiksmui prielaidos, atsparumas Rusijos propagandai ir jos poveikis valiai priešintis.

Dalyvauja: Ainė Ramonaitė, Eugenijus Vosylius, Deividas Šlekys, Dovydas Pancerovas
Moderuoja: Kęstutis Girnius

Vasario 23 d., 11 val., 5.2 salėje

Diskusija „Lietuvos ateitis ar paskutinis šimtmetis?“ (Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas)

Knygoje autorius kelia principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą. Diskusijoje bus kviečiama pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.

Dalyvauja: Vytautas Radžvilas, Alvydas Jokubaitis, Kęstutis Dubnikas, Vytautas Rubavičius

Vasario 23 d., 14 val., 5.3 salėje

Alvydo Jokubaičio knygos „Liberalizmas kaip pilietinė religija“ pristatymas

Liberalizmas yra daugiau nei ideologija. Kritikuodamas liberalizmo prielaidas, autorius klausia, ar tai nėra tiesiog religija be Dievo.

Dalyvauja: Alvydas Jokubaitis, Vytautas Radžvilas

Vasario 23 d., 19 val., 3.1 salėje

Sienos valstybėje: kam jos ir kokių reikia? Diskusija Dovilės Jakniūnaitės knygos „Kaip tapti valstybe: sienos ir erdvės Gruzijos teritoriniuose konfliktuose“ pagrindu

Sienos valstybėje: kam jos ir kokių reikia? Diskusijos idėja atsispiria nuo ir referuoja į Dovilės Jakniūnaitės knygą „Kaip tapti valstybe: sienos ir erdvės Gruzijos teritoriniuose konfliktuose”. Diskusijos dalyvės svarstys, kaip jos supranta šiuolaikinį teritorialumą, kuria prasme yra prasminga kalbėti ir analizuoti sienas, kokios sienos yra Lietuvos valstybėje, kaip per sienas įprasminamas valstybingumas, kaip šios tam valstybingumui gali trukdyti.

Dalyvauja: Dovilė Jakniūnaitė, Inga Vinogradnaitė, Inga Vidugirytė-Pakerienė
Moderuoja: Agnė Skamarakaitė

Vasario 24 d., 11 val. , 3.2 salėje

Knygos „Trumpas įvadas į adaptyviąją lyderystę“ (aut. Ronald Heifetz, Alexander Grashow, Marty Linsky, Donald L. Laurie) pristatymas

Adaptyvioji lyderystė, mokanti atskirti techninius iššūkius nuo tų, kurie reikalauja žmonių elgsenos pasikeitimo, siūlo būdus kaip pasiekti tokių, gilesnių pokyčių. Diskusijos dalyviai, pristatydami Harvardo universiteto Kenedžio vyriausybės mokyklos dėstytojų parašytą knygą, kalbėsis apie tai, ko reikia kad būtų išspręsta globalios lyderystės krizė.

Dalyvauja: Margarita Šešelgytė, Ramūnas Vilpišauskas, Giedrius Dusevičius, Rytis Paulauskas

Vasario 24 d., 15 val., 5.5 salėje

„Šimtas metų atkūrus Lietuvos valstybę: ar pasitikime ja?“ Monografijos „Pasitikėjimas valstybe: prielaidos, iššūkiai, sprendimai“ (sud. Liutauras Gudžinskas, Vitalis Nakrošis) pristatymas

Knygoje nagrinėjamas pasitikėjimas valstybės institucijomis ir jo raida Lietuvoje ir kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse. Diskusijoje bus aiškinamasi, kokios yra pasitikėjimo valstybės institucijomis tendencijos ir iššūkiai, koks pokomunistinės transformacijos poveikis Lietuvos gyventojų požiūriui į savo valstybę, kodėl svarbu kalbėti ne tik apie piliečių, bet ir tarpinstitucinį pasitikėjimą tarp politikų ir valstybės tarnautojų, bei ką galima būtų padaryti, kad pasitikėjimo ryšiai Lietuvos valstybėje būtų labiau funkcionalūs.

Dalyvauja: Liutauras Gudžinskas, Vitalis Nakrošis, Rūta Žiliukaitė, Gabrielius Landsbergis, Gintautas Paluckas, Arvydas Nekrošius
Moderuoja: Paulius Gritėnas

Vasario 25 d., 11 val., 3.1 salėje

Konstantino Andrijausko knygos „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“ pristatymas

Šis, autoriaus teigimu, labai asmeninis tarpdisciplininės prigimties veikalas pirmiausia turėtų dominti tuos, kurie nori geriau suprasti dabartinius ekonominės ir politinės galios persislinkimo į Rytus procesus, apimančius tebesitęsiančius daugialypius Indijos iškilimo, Rusijos kategoriškos elgsenos bei ypač Kinijos tapsmo potencialia supervalstybe procesus.

Dalyvauja: Konstantinas Andrijauskas, Tomas Janeliūnas, Audrius Beinorius, Naglis Kardelis

Kviečiame apsilankyti!