2022-06-26 11:59:25
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Kaip tapti valstybe: sienos ir erdvės Gruzijos teritoriniuose konfliktuose

Išleidimo metai: 2017

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 272

 

Aprašymas:

Knygoje analizuojama, kaip sienų kūrimo ir teritorijų kontrolės praktikos, nuo XX a. pabaigos įvairiai veikiančios Abchazijoje ir Pietų Osetijoje, leidžia formuotis tokiam reiškiniui kaip valstybingumas de facto. Kitaip tariant, įvairios sienijimo praktikos ne tik atriboja vieną valstybę nuo kitos, bet ir padeda elgtis kaip valstybei – taigi, ir būti valstybe. Tad šioje knygoje tiriamas konkretus atvejis, tačiau sykiu kalbama apie tai, kaip veikia šiuolaikiniai tarptautiniai santykiai, kokį vaidmenį juose vaidina teritorijos bei sienos ir ką reiškia tapti valstybe XXI a. pasaulio politikoje.

2017 m. Lietuvos politologų asociacijos (LPA) Tarybos sprendimu šį monigrafija buvo pripažinta geriausia metų politikos mokslų publikacija.

 

Cituoti kaip: Jakniūnaitė, D. (2017) Kaip tapti valstybe: sienos ir erdvės Gruzijos teritoriniuose konfliktuose. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Įsigyti leidinį galite čia.

Nemokama elektroninė prieiga.