VU politologas: Vakarų atsakas skirtas ne Rusijos piliečiams, o valdžiai [V. Jurkonis]

Pastarosiomis savaitėmis Vakarai, atsakydami į Rusijos veiksmus sankcijomis, siunčia Kremliui rimtą signalą. Pasak VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektoriaus Vyčio Jurkonio, Vakarų solidarumas su Jungtine Karalyste išsiunčiant rusų diplomatus buvo netikėtas net pačiam Kremliui.

„Visų pirma, solidarumas su Jungtine Karalyste yra signalas Kremliui, kad yra peržengta tam tikra raudona linija. Nuodijimai, žudymai, kišimasis į vidaus politiką – tai yra netoleruotinas dalykas ir būtent todėl buvo parodytas atsakas bei išsiųsti diplomatai. Tokiu būdu visuomenei parodyta, kad tas kišimasis į vidaus politiką, susidorojimas su politiniais oponentais vyksta ne tik Rusijoje, bet ir Europoje“, – apie vieningą Europos valstybių atsaką kalbėjo V. Jurkonis. Pasak pašnekovo, Rusija vis tik savo kaltės neįžvelgia ir mano, kad tai yra Vakarų demaršas prieš ją ir jos piliečius. „Tą reikia labai aiškiai komunikuoti, kad tas atsakas nėra nukreiptas prieš rusus, o jis yra nukreiptas prieš Kremlių, prieš Rusijos valdžią“, – LRT sakė V. Jurkonis.

Išsamiau – įraše.

Perspausdinta iš LRT.lt