R.Karbauskis kategoriškas: „valstiečiai“ Ž.Pinskuvienės savivaldos rinkimuose nerems. T. Janeliūno komentaras

<…>

Nepalaikymas – dėl dviejų priežasčių

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius Tomas Janeliūnas, paklaustas apie tokį kategorišką valdančiųjų lyderio R.Karbauskio požiūrį Ž.Pinskuvienės atžvilgiu, kalbėjo, kad tai galėjo lemti dvi priežastys.

Pirma jų – Ž.Pinskuvienės reputacija, kuri, pasak T.Janeliūno, yra gana kontroversiška. Anot politologo, prie to itin prisidėjo po praėjusių Seimo į rinkimų viešumą pasiekę pranešimai, tyrimai ir publikacijos apie tai, kad su Ž.Pinskuviene susiję rinkimų organizavimo pažeidimai buvo gana reikšmingi. Pasak T.Janeliūno, dar ir dabar, pažvelgus nacionaliniu lygmeniu, šios politikės reputacijos ir reitingų fonas yra „ryškiai neigiamas“.

Kita priežastis, pasak politologo, gali būti valdančiųjų siekiai užmegzti draugiškus ryšius su Darbo partija, prie kurios vairo neseniai grįžo jos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

„Ž.Pinskuvienė Darbo partijoje turi likusį neigiamą šleifą ir, man regis, yra likęs didelis nepasitikėjimas, o gal ir konfliktas su V.Uspaskichu. Jis greičiausiai nori ar bent jau rodo pastangas bendradarbiauti su LVŽS galbūt tiek savivaldos rinkimuose, tiek potencialiai po kitų Seimo rinkimų.

Čia, man atrodo, R.Karbauskiui ir LVŽS yra daug svarbiau turėti geresnius santykius su Darbo partija negu su Ž.Pinskuviene, kaip atskira politike“, – kalbėjo T.Janeliūnas.

Paklaustas, ar valdančiųjų nenoras remti Ž.Pinskuvienės, kuri yra LSDDP pirmininko pavaduotoja, nesukels įtampos koalicijoje, politologas kalbėjo, kad iki šiol LVŽS ir koalicijos partnerių „socialdarbiečių“ santykiai vis dar nėra itin užtikrinti, o jų reikia tik tiek, kad Seime būtų išlaikytas stabilumas.

„Savivaldos lygiu, matyt, nėra taip svarbu derinti kažkokius bendrus reikalus prieš rinkimus, nes Socialdemokratų darbo partija apskritai yra išsibarsčiusi ir kaži, ar Lietuvoje apskritai galės turėti stiprias komandas savivaldos rinkimuose, nes didesnė dalis partijos liko senojoje socialdemokratų pusėje. Kaži, ar savivaldos rinkimuose atskilėliams pavyks gerai pasirodyti.

Panašu, kad LVŽS savivaldos lygmuo nėra tiek svarbus, kad jie būtinai norėtų palaikyti gerus ryšius su socialdemokratų darbo frakcija. Man regis, čia jie gana aiškiai atskiria tuos reikalus, kurie yra susiję su Seimu ir neapima to bendradarbiavimo visais lygmenimis, įskaitant ir savivaldą“, – komentavo VU TSPMI politologas T.Janeliūnas.

Tai yra straipsnio ištrauka. Pilną tekstą skaitykite LRT.lt