Politologų verdiktas: kalbos apie konservatorių krizę perdėtos [K. Girniaus komentaras]
Nuotr. Fotodiena.lt

<…>

Politologas K.Girnius: „Majauskas įklimpo“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, politologas Kęstutis Girnius pabrėžė, kad T.Langaičio ir M.Majausko istorijos skirtingos.

„Langaitis išėjo dėl nepatenkintų ambicijų, o Majauskas įklimpo“, – sakė K.Girnius. Jis stebėjosi, kad partijos lyderis suskubo kreiptis į prokuratūrą. K.Girniaus manymu, reikėtų visų pirma išsiaiškinti, ar partiečio veiksmai buvo nusikaltimas.

„Kalbėti apie krizę tikrai per anksti. Didesniu smūgiu laikyčiau Majausko istoriją, nes konservatoriams iki šiol pavykdavo išvengti tų skandalų, kurie krėtė valstiečius, socialdemokratus, liberalus. Jie galėjo atrodyti švaresne, doresne partija. Ši istorija tai apsunkins“, – kalbėjo politologas.

K.Girnius pripažino, kad tai yra savotiškas smūgis konservatorių vertybiniam pagrindui.

Visuomenė pamato, kad tai nėra vien riteriai. Majauskas pats pakišo sau koją, bandydamas būti šventesnis už Cezario žmoną, – šmaikštavo K.Girnius.

„Majauskas, kažkuria prasme, buvo netgi partijos lyderio konkurentas. Ne vienas vyresnis konservatorių partijos atstovas yra prasitaręs, kad Majauskas gerokai daugiau susigaudė kai kuriais klausimais, gal net būtų labiau tikęs būti opozicijos lyderiu. Jo pasitraukimas gali sustiprinti Gabrieliaus Landsbergio rankas, leisti jam iškelti labiau ištikimą žmogų“, – svarstė VU TSPMI dėstytojas.

Jo teigimu, partiją į krizę gali atvesti nebent tolesnis M.Majausko istorijos vystymasis, jo melo ar kitokio nederamo elgesio įrodymai.

„Jei bus įrodymai, kad jis griebėsi tikro smurto… Bet kol kas atrodo, kad čia ne toks atvejis. Atrodo, kad berniukas buvo per daug optimistiškas“, – konstatavo K.Girnius.

Tai yra straipsnio ištrauka. Pilną tekstą skaitykite 15min.lt