Margarita Šešelgytė teigia – esminiai sankcijų pakeitimai pateisintų Rusijos šantažą: parodytų, jeigu pradedi grasinti, tai Europa išsigąsta

Margarita Šešelgytė teigia – esminiai sankcijų pakeitimai pateisintų Rusijos šantažą: parodytų, jeigu pradedi grasinti, tai Europa išsigąsta

Kalbant apie sankcijas Rusijai, ypač svarbi Europos Sąjungos (ES) narių vienybė, sako VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė. „Reikia, kad tiek Europos Sąjunga, tiek Lietuva kalbėtų vienu balsu ir kuo mažiau liktų erdvės manipuliacijoms“, – pabrėžia ji.

Anot politologės, situacija dėl Kaliningrado yra palanki dirva Rusijai palaužti ES vienybę, todėl svarbu nepalikti erdvės Maskvos manipuliacijoms.

„Šitas klausimas yra labai jautrus dėl vykstančio konflikto ir dėl to, kad Rusija šitą klausimą išnaudoja viena vertus bandydama spausti mus, kita vertus bandydama sukurti tam tikrą chaosą ir tam tikras skirtis tarp Europos Sąjungos valstybių. Iš tiesų tai yra labai palanki dirva Rusijai bandyti palaužti tą vienybę, kuri mums yra labai svarbi.

Ir šitą klausimą reikia labai atidžiai žiūrėti ir, svarbiausia, kad tiek Europos Sąjunga, tiek Lietuva kalbėtų vienu balsu ir kuo mažiau liktų erdvės manipuliacijoms“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Svarbi valanda“ aiškina M. Šešelgytė.

Anot jos, dabartinės Lietuvoje vykstančios diskusijos dėl sankcijų Rusijai gali siųsti signalų, kad yra nesutarimų. O, pasak M. Šešelgytės, esminiai sankcijų pokyčiai Rusijai dar signalizuotų ir tai, kad jos šantažas veikia.

LRT.lt primena, kad, įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno ir juodųjų metalų tranzitą į Kaliningrado sritį. Lietuvos atstovai pabrėžia, kad šis sprendimas buvo numatytas dar pavasarį. Vis dėlto Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu, pažeidžiančiu tarptautines sutartis.

Reaguodama į situaciją, Europos Komisija šiuo metu rengia atnaujintas gaires dėl sankcijų.

I. Šimonytė, paklausta, ar Rusija gali imtis papildomų atsakomųjų veiksmų prieš Lietuvą, reaguodama į įgyvendinamas ES sankcijas, tvirtino, kad to tikrai galima tikėtis.

Perspausdinta iš lrt.lt

Šiame komentare pateikiama autoriaus nuomonė, VU TSPMI už jo turinį neatsako