Margarita Šešelgytė apie Rusijos išpuolius prieš Ukrainai gyvybiškai svarbią infrastruktūrą: tai nebe karas, o terorizmas

Po trečiadienį įvykusios rusų atakos prieš Kyjivą, mieste du trečdaliai gyventojų neturėjo elektros, trūko vandens, todėl tai, ką daro Rusija, yra ne karas, o terorizmas, sako politologė, Vilniaus Universiteto TSPMI direktorė prof. Margarita Šešelgytė.

„Rusija patiria dideles nesėkmes karo lauke, kas iš pradžių labai stebino, bet dabar jau nebe. Tos nesėkmės verčia režimą priimti politinius sprendimus, keisti karo taktiką, kuomet taikomasi nebe į karinius objektus, karius, o į civilius gyventojus, infrastruktūrą, siekiant parklupdyti ukrainiečių valią priešintis, siekiant sukurti didelį chaosą šalyje. Matome, artėjant žiemai temperatūra Ukrainoje jau yra minusinė, matome sniegą. Tokia situacija kelia didelį rūpesti Ukrainos gyventojams“, – LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ – kalbėjo M. Šešelgytė.

Ji pastebėjo, kad po trečiadienio rusų išpuolio prieš Kyjivą, dalis miesto gyventojų yra palikti be elektros ir vandens.

„Po vakarykštės atakos du trečdaliai Kyjivo buvo be energijos išteklių, trūksta vandens. Tai gyventojams sukuria didelius nepatogumus. Tai, kas yra daroma Ukrainoje, yra nebe karas, o terorizmas vykdomas prieš Ukrainą“, – pabrėžė politologė.

Kalbėdama apie tai, kaip Ukrainai toliau seksis atsikovoti rusų užimtas teritorijas, M. Šešelgytė teigė, kad scenarijai yra keli.

„Ukrainos pajėgumai yra neblogi, o viskas priklausys nuo jai teikiamų ginklų. Jei tiekimas nesustos, tai Ukrainos galimybės atsikovoti teritorijas augs. Aišku, prognozių yra įvairių. Pavyzdžiui, buvęs JAV kariuomenės Europoje vadas atsargos generolas Benas Hodgesas sako, kad pavasarį Ukraina atsikovos ne tik rytinius regionus, kurie buvo okupuoti, bet kalba ir apie Krymo atsikovojimą.

Kiti analitikai siūlo žiūrėti atsargiau ir teigia, kad sėkmingos kontraatakos, kurias dabar matėme, gali būti sustabdytos, nes rusai persigrupuoja ir bandys nukreipti savo pajėgas, jog išlaikytų, kur dabar yra“, – teigė politologė.

Perspausdinta iš lrt.lt