2021-07-27 10:34:42
2021-07-22 00:00:00

Nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio d. VU TSPMI pastate vyks remonto darbai. Instituto administracija dirbs nuotoliniu būdu. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu.

Linas Kojala. JAV interesas – išvengti Rusijos „galvos skausmo“

Jungtinių Valstijų ir Rusijos diplomatijos vadovų susitikimas praėjusią savaitę patvirtino, kad esminis amerikiečių siekis santykiuose su Kremliumi – neprisikurti papildomų problemų.

Jungtinės Valstijos visapusiškai gręžiasi į Indijos Ramiojo vandenyno regioną bei ilgalaikę konkurenciją su Kinija. Tam reikalingi ištekliai – ir politiniai, ir ekonominiai, ir kariniai, ir analitiniai. Visų jų apimtis net ir tokioje šalyje – ribota.

Todėl esminis santykių su Rusija tikslas yra išvengti komplikacijų. Puikiai suprantama, kad Kremlius turi svertų savo rankose. Ypač – branduolinį ginklą ir modernizuotą kariuomenę, kurios nevengia panaudoti okupuojant kaimynių šalių teritorijas. Bet tuo pačiu Rusijos potencialas – ribotas; juk tai valstybė, kurios ekonomikos dydis mažesnis nei Pietų Korėjos, o realiosios gyventojų pajamos pastaruoju metu smuko iki 2009 metų lygmens.