Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas

prof. Alvydas Jokubaitis

„Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku įsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo“

Dalyvauja

prof. Vytautas Radžvilas
prof. Alvydas Jokubaitis
doc. Vytautas Rubavičius
moderatorius: doc. Algimantas Jankauskas

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Vasario 7 dieną 17.30 val. kviečiame į knygos pristatymą ir diskusiją apie tautos ir valstybės ateitį šimtmečio akivaizdoje.

Diskusijoje dalyvaus profesoriai Vytautas Radžvilas ir Alvydas Jokubaitis, doc. Vytautas Rubavičius, moderuos doc. Algimantas Jankauskas.

Vytautas Radžvilas (1958) – filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį.

Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą”, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

Diskusijos dalyviai kviečia jus diskutuoti kartu!