Kvietimas teikti paraiškas metinei Lietuvos politologų konferencijai

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje.

Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalininkų pergalė per referendumą, permaininga kova prezidento rinkimuose Jungtinėse Amerikos Valstijose, patiriamas vis stipresnis kraštutinių jėgų spaudimas vyraujančioms dešinės ir kairės centro partijoms daugumoje Vakarų Europos valstybių kelia esminius klausimus dėl atstovaujamosios demokratijos ir politinės konkurencijos padėties. Lietuvoje šie metai – taip pat rinkimų. Nors esame įpratę prie gana didelių svyravimų per kiekvienus Seimo rinkimus, pasaulinės tendencijos skatina naujai pažvelgti į susiklosčiusius santykius tarp rinkėjų ir politinės valdžios Lietuvoje.

2016 m. lapkričio 25 d. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Lietuvos politologų asociacija (LPA) rengia metinę konferenciją, ir kviečia teikti pranešimų paraiškas šiomis svarbiausiomis temomis: Ką rodo populizmo iškilimas Vakarų demokratijose? Ar galima kalbėti apie naujas politinio atstovavimo formas? Kiek rinkimų rezultatus veikia tarptautinėje erdvėje vykstantys reiškiniai? Ar veikia jie ir Lietuvos rinkėjų išskaičiavimus? Kuo pasižymi 2016 metų Seimo rinkėjo portretas? Kodėl piliečiai (ne)dalyvauja rinkimuose ir kaip jie pasirenka, už ką balsuoti? Ar ir kaip keičiasi Lietuvos partinė sistema? Kokios būdingos partinės komunikacijos strategijos ir kada jos yra sėkmingos? Koks vienas kitą keičiančių korupcijos skandalų poveikis piliečių pasitikėjimui politikais ir pačia valstybe? Ar rinkimų rezultatai leidžia spręsti apie galimus pokyčius vidaus ir užsienio politikos srityse?

Be to, kviečiame teikti konferencijos panelių paraiškas, skirtas konferencijos pagrindinės temos plėtojimui ir įvairių jos aspektų aptarimui.

Paraiškas prašome siųsti el. paštu egle.maliukeviciute@tspmi.vu.lt:

1. Pranešimų paraiškas, pridedant pranešimo pavadinimą ir pranešimo santrauką (ne daugiau kaip 500 žodžių),
  2. Panelių paraiškas, pridedant panelės pavadinimą ir glaustą jos idėjos aprašymą, taip pat numatomus pranešimus (3-4) ir jų santraukas (ne daugiau kaip 500 žodžių).

Paraiškų įteikimo terminas 2016 m. spalio 25 d.

Kontaktai:

Eglė Maliukevičiūtė, Vokiečių g. 10-207, Vilnius;

tel. 2514148;

egle.maliukeviciute@tspmi.vu.lt

Informacija apie konferenciją PDF formatu.