2020-03-28 15:03:34
2020-03-16 00:00:00

Karantino laikotarpiu: Fizinis patekimas į VU biblioteką (centrinė biblioteka, MKIC, fakultetų skaityklos) yra negalimas. Delspinigiai karantino laikotarpiu nebus skaičiuojami – pasilaikykite knygas. Naudokimės el. ištekliais.
Visais klausimais prašome kreiptis el. paštu infostalas@mb.vu.lt (į užklausas atsakome darbo dienomis nuo 8 iki 22 val.)

2020-03-28 15:03:34
2020-03-12 00:00:00

Pagal VU sprendimą kontaktinis studijų procesas stabdomas iki balandžio 13 d. imtinai. Prašome sekti informaciją per VU TSPMI Facebook paskyrą ir tikrintis universiteto el. paštus bei E-mokymų sistemą.

Daugiau informacijos rasite čia

Kremliui reikia triukšmo. Vyčio Jurkonio komentaras

Rusijos sprendimas kelti bylą Sausio 13-osios bylą nagrinėjantiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams yra parodomasis žingsnis, pirmiausia taikytas Rusijos auditorijai.

Politologo Vyčio Jurkonio teigimu, tokiu būdu stengiamasi įtikinti, kad šis Maskvos žingsnis yra lygiavertis Lietuvoje vykstančių procesų atspindys.

Pasak Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojo V. Jurkonio, toks Rusijos sprendimas dar kartą patvirtina agresyvią Kremliaus poziciją istorinės atminties klausimais.

Vienas tokios pozicijos pasireiškimų taip pat buvo atsisakymas ekspedicijai „Misijai Sibiras“ išduoti Rusijos vizas. „Tai nėra gera žinia nei Lietuvai, nei regionui, nei patiems rusams. Dėl to, kad iš principo dabartinė Rusijos valdžia akivaizdžiai tolsta nuo europietiškos linijos, visų tarptautinių standartų atvirai kalbėtis apie nusikaltimus, kurie vyko tiek pokario laikotarpiu, tiek lūžiniu Sovietų sąjungos byrėjimo metu“, – LŽ sakė politologas.

Jo akimis, Maskvos užmojų kelti bylą mūsų teisėjams ir prokurorams Lietuva neturėtų per daug dramatizuoti, o toliau kryptingai tęsti teisinės valstybės principus atitinkančią veiklą. „Tiesiog pakaktų atkreipti į tai dėmesį, fiksuoti teisinį ir politinį vertinimą ir per daug to neeskaluoti“, – sakė V. Jurkonis. Nes kuo mažiau triukšmo apie tokį Kremliaus sprendimą, tuo mažesnę auditoriją tai pasieks. „Iš tiesų Kremlius jokio rezultato ir nenori, tik daug triukšmo šiuo klausimu.

Kaip žinoma, ypač dabartiniame informaciniame lauke labai sudėtinga atsispirti ar atsakyti remiantis vien tik faktais. Mūsų suinteresuotumas būtų, kad tokio pobūdžio provokacijos būtų lokalizuotos ir nepasiektų didesnio masto“, – sakė V. Jurkonis.

Perspausdinta iš lzinios.lt

Šiame komentare pateikiama autoriaus nuomonė, VU TSPMI už jo turinį neatsako.