Uždaryti
2020-05-29 23:31:13
2020-05-22 00:00:00

Informuojame, kad gegužės 21 dieną prasidėjo prašymų stoti į magistrantūros studijų programas teikimas! Iki liepos 7 d. per VU Informacinę sistemą galite pateikti prašymą stoti į jums patinkančias VU TSPMI magistro studijų programas. Išsirinkite jums labiausiai patinkančias VU TSPMI magistro programas: http://www.tspmi.vu.lt/magistranturos-studijos/

Bendrą VU stojimo tvarką ir visą reikalingą informaciją rasite čia: https://bit.ly/magistrasVU

Kilus klausimams prašome kreiptis į VU TSPMI studijų skyriaus vadovę Gintarę Proscevičiutę elektroniniu paštu gintare.prosceviciute@tspmi.vu.lt

2020-05-29 23:31:13
2020-03-12 00:00:00

Pagal VU senato sprendimą kontaktinis studijų procesas stabdomas iki pavasario semestro pabaigos. Prašome sekti informaciją per VU TSPMI Facebook paskyrą ir tikrintis universiteto el. paštus bei E-mokymų sistemą.

Daugiau informacijos rasite čia

Įvertino 9-erius D. Grybauskaitės prezidentavimo metus: Lietuva buvo girdima pasaulyje. R. Vilpišausko komentaras

Praėjo devyneri metai nuo tada, kai Dalia Grybauskaitė pradėjo eiti Lietuvos Respublikos prezidentės pareigas. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas prezidentės devynerių metų kadenciją įvertino aštuonetu ir akcentavo, kad per šiuos metus Lietuva ir jos pozicija buvo girdima užsienio politikoje, taip pat pagerėjo santykiai su Lenkija.

„Iš esmė ji tęsė Valdo Adamkaus politiką, nors prieš išrenkant ją prezidente, būdama Europos Komisijos nare, kritikavo pernelyg didelį Lietuvos dėmesį Rytų partneriams, bet matome, kad ilgainiui, ypač artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2013 m., ji netgi su dar didesniu užsidegimu ėmė rengti Ukrainos, Gruzijos, kitų Rytų partnerių siekį integruotis į Vakarų organizacijas. Tą mes matėme ir visus pastaruosius metus, net ir dabar, kai girdime jos komentarus iš NATO valstybių vadovų susitikimo, ji irgi nepamiršta paminėti Ukrainos ir Gruzijos“, – sakė R. Vilpišauskas.

Pašnekovas pastebi, kad per D. Grybauskaitės prezidentavimo laikotarpį pastebimai pagerėjo Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai.

Kalbėdamas apie vidaus politiką, R. Vilpišauskas sakė, kad D. Grybauskaitė orientavosi į tai, kas rūpi daugeliui žmonių: neteisingumą ir korupciją.

 

Išsamesnis komentaras – LRT.lt reportaže.

Šiame komentare pateikiama autoriaus nuomonė, VU TSPMI už jo turinį neatsako.