Vidudienio pokalbis apie „Valstybės vizualumą“

VU TSPMI kviečia į žurnalo „Politologija“ specialaus numerio „Valstybės vizualumas“ pristatymą. Šio tomo autorės analizuoja, kaip skirtinguose politiniuose kontekstuose vyksta praeities (partizaninio karo) įpaminklinimas, debatai apie istorijos reprezentaciją ir laisvės sampratą, kaip kinta valstybės simbolių vartojimas ar technologijų naudojimas individo kontrolei. Žurnalas pasirodė dar sykį smarkiai pakitusiame kontekste – Rusijos karui Ukrainoje vykstant.

Todėl pristatymo metu bus kalbama apie tai, ar, ką ir kaip metai, prabėgę nuo akimirkos, kai tyrimai ir tekstai buvo visiškai baigti, prideda, keičia ar sufleruoja analizuotais atvejais.

Pokalbyje dalyvauja žurnalo autorės:

Dr. Viktorija Rimaitė-Beržiūnienė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Dr. Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

Monika Gimbutaitė, nepriklausoma tyrėja, leidyklos „Lapas“ vadovė

Pokalbį moderuoja numerio sudarytoja prof. Natalija Arlauskaitė.

Pokalbis – spalio 27 d. 13:00 val. VU TSPMI bibliotekos Žiemos sode.

Planuojama trukmė – 1 val.

Kviečiame susipažinti su šiuo ir ankstesniais politikos ir medijų sankirtoms skirtais „Politologijos“ numeriais:

Politika ir medijos“ (2013), „Vizualumo politika“ (2018), „Valstybės vizualumas“.