Tarptautinė konferencija „Baltarusija 2020 m. ir ateityje: priklausomybė nuo kelio ar atsiskyrimas nuo praeities?“

2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykę šalies Prezidento rinkimai, pasirengimas jiems bei laikotarpis po rinkimų rezultatų paskelbimo pasižymėjo netikėto masto ir trukmės protestais. Šie politiniai įvykiai vėl įtraukė Baltarusijos režimo klausimus į Europos politikos ir akademinių tyrimų darbotvarkę. 26 metus trukęs A. Lukašenkos valdymas, šimtai tūkstančių protestuotojų ir itin žiaurus režimo atsakas paskatino tyrėjus ir praktikus atsigręžti į režimo stabilumo ir visuomenės mobilizacijos veiksnius bei išorės veikėjų poveikį režimo transformacijai posovietinėse valstybėse. Nors galutinis pastarojo laikotarpio įvykių Baltarusijoje rezultatas vis dar neaiškus, mokslininkai sutaria, kad santykiuose tarp valdžios institucijų ir Baltarusijos visuomenės, taip pat tarp Baltarusijos ir jos išorės partnerių (ypač Rusijos) grįžimas prie įprastų santykių nebeįmanomas.

Siekdamas sustiprinti mokslinius tyrimus ir akademinę diskusiją, susijusią su politiniais pokyčiais Baltarusijoje, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia tyrėjus dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje apie politinius pokyčius po 2020 m. Baltarusijos prezidento rinkimų „Baltarusija 2020 m. ir ateityje: priklausomybė nuo kelio ar atsiskyrimas nuo praeities?“. Konferencija vyks 2021 m. spalio 7–8 d. Vilniuje bei nuotoliniu būdu. Konferencijos tikslas – išanalizuoti 2020–2021 m. Baltarusijoje vykusius procesus, kurie sudrebino ilgiausiai Europoje gyvuojančio autoritarinio režimo pamatus.

Konferencija vyks hibridiniu formatu, todėl klausytojus kviečiame prisijungti nuotoliniu būdu, gyvai ar klausytis tiesioginės pagrindinių pranešėjų kalbų transliacijos VU TSPMI Facebook puslapyje. Norint dalyvauti renginyje, privaloma registracija užpildant šią formą (užsiregistruoti būtina tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai renginyje dalyvausiantiems klausytojams). Atkreipiame dėmesį, jog norint dalyvauti renginyje privaloma turėti Galimybių pasą ar ES Skaitmeninį COVID sertifikatą. Išsami informacija ir konferencijos programa pateikiama čia.