Tarptautinė konferencija: Abolicionistinis požiūris į prostituciją: Švedijos patirtis

Dalyvauja

Dr. Margarita Šešelgytė
JE Maria Christina Lundqvist
Kajsa Wahlberg
Prof. Dovilė Jakniūnaitė
Kristina Mišinienė
Dovilė Šakalienė
Dr. Natalija Arlauskaitė

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą už prostituciją Lietuvoje numatyta baudžiamoji atsakomybė. Kiekvienais metais nubaudžiamos keli šimtai prostitucijoje išnaudojamų moterų, tačiau sekso pirkėjų – vos keliolika. Teisėsaugos institucijų atstovai sutinka, kad tai nesprendžia problemos – asmenų prostuticijoje skaičius nemažėja, kai kurių šaltinių duomenimis jis nuolat didėja. NVO, kovojančios su prekyba žmonėmis ir seksualiniu išnaudojimu, įspėja, jog sekso pirkėjų nebaudžiamumas ir moterų prostitucijoje persekiojimas gali paversti Lietuvą rojaus kampeliu sekso pirkėjams.

Atsiradęs Abolicionistinis judėjimas Lietuvoje, įtraukęs politikus, NVO ir nepriklausomus ekspertus, siūlo rinktis Šiaurės (Abolicionistinį) kovos su prostitucija modelį. Jie ragina Lietuvą sekti Švedijos, Islandijos, Norvegijos, Kanados, Š.Airijos, Prancūzijos pavyzdžiu ir kovoti su paklausa. Ši tarptautinė konferencija siekia supažindinti su Švedijos patirtimi, įgyvendinant įstatymą dėl sekso pirkėjų, kuriant Išėjimo iš prostitucijos programas ir keičiant visuomenės požiūrį. Bus aptartas prostitucijos, kaip prekybos žmonėmis formos, seksualinio išnaudojimo, smurto lyties pagrindu, žmogaus teisių pažeidimo klausimai.

VU TSPMI kartu su Švedijos Ambasada Lietuvoje, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru ir Lietuvos Respublikos Seimu rengia tarptautinę konferenciją „Abolicionistinis požiūris į prostituciją: Švedijos patirtis“, Ji vyks rugsėjo 25d. 13:30 val., 402 aud., VU TSPMI.

Renginio programa:

Sveikinimas ir pristatymas

Dr. Margarita Šešelgytė, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė

JE Maria Christina Lundqvist, Švedijos ambasadorė Lietuvoje

Moderatorė: prof. Natalija Arlauskaitė, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Vilniaus universitetas

Švedijos modelis – įstatymai, įgyvendinimas ir rezultatai

Kajsa Wahlberg, Švedijos prekybos žmonėmis tendencijų analitikė

Seksas, darbas ir žmogaus teisės

Prof. Dovilė Jakniūnaitė, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Vilniaus universitetas

Baudžiant aukas: dabartinio teisinio reguliavimo nesėkmė Lietuvoje

Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė

Kovos su prostitucija iššūkiai: teisėkūros pasiūlymai