Uždaryti
2021-04-16 15:07:00
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 15:07:00
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Seminaras „Kokia laisvė be nykštukų“: protestas ir jo komodifikacija

Atvykstantieji į Vroclavą noriai fotografuojasi prie daugybės nykštukų figūrėlių, randamų mieste. Dekoratyvios statulėlės – priminimas apie kontrkultūrines akcijas ir meninius protestus, vykusius devyntuoju dešimtmečiu „Oranžinės alternatyvos“ pavadinimu. Nuo grafičių ir Kalėdų senių eisenos, kurių 77 susėmė milicija. 1988 m. įvyko akcija „Nykštukų revoliucija“, kurioje organizuotai ir spontaniškai sudalyvavo apie 10 tūkst. žmonių. Vroclavo nykštukai – jos pėdsakas, nemenka dalimi skirtas turistiniam vartojimui.

Šis seminaras kviečia aptarti, koks yra šiuolaikinis miesto protestas ir kas (jei) yra kontrkultūra. Kiek jis skirtas dalyvauti miesto gyventojams. Kokios meninio ir žaidybinio protesto formos įmanomos ir paveikios. Kaip įvyksta ar gali įvykti žaidybinio protesto komodifikacija. Kokios kūrybingo „miesto atsiėmimo“ strategijos produktyvios, o kada susilieja su gryna pramoga ar verslu. Artimiausi pavyzdžiai – Reformatų skvero pertvarkymo akcija re:formatai ar tuščios kėdės prie seimo.

Seminarą pradės 20 min. filmas “Oranžinė alternatyva” (rež. Mirosław Dembiński, 1988).

Dalyvauja:

Jekaterina Lavrinec – miesto erdvių analitikė, VGTU docentė

Skaidra Trilupaitytė – kultūros politikos ekspertė, LKTI vyr. mokslo darbuotoja

Aivaras Žukauskas – VU TSPMI doktorantas

Moderuoja – Natalija Arlauskaitė, VU TSPMI profesorė.

 

Seminaras atviras visiems norintiems.

Filmo peržiūra – dalis projekto „COURAGE – Cultural Opposition“.

 

Naudingos nuorodos