Rogerio Scrutono knygos „Modernioji kultūra“ pristatymas

Balandžio 30 d. 18:30 val. Kviečiame į Rogerio Scrutono knygos „Modernioji kultūra“ pristatymą!

Rogerį Scrutoną (1944–2020) galima vadinti reikšmingiausiu savo meto konservatyviu mąstytoju. Rašęs ir kalbėjęs apie grožį, vyną, architektūrą, šokius, politiką, draugystę interneto amžiuje, muziką, Harį Poterį, aplinkosaugą, religiją ir tikėjimą, rūpinimąsi naminiais ir laukiniais gyvūnais, tapęs tikra intelektualine žvaigžde, tačiau labiau už viską mėgęs kaimo gyvenimą, jodinėjimą ir medžioklę – toks buvo Rogeris Scrutonas. Jo knygą „Modernioji kultūra“ šiemet išleido leidykla „Margi raštai“.

Nors daugeliui buvo žinomas dėl savo kritikos kairiajai ideologijai ir konservatizmo politinės minties plėtojimo, R. Scrutono karjera prasidėjo nuo disertacijos apie estetiką Kembridžo universitete ir dėstymo įvairiuose Britanijos universitetuose.

Vėliau sekė įspūdinga karjera – kontraversiško politikos ir kultūros žurnalo „Salisbury Review“ įkūrėjas ir redaktorius, žinomas filosofas, daugybės knygų autorius, porgindinio akademinio universiteto komunistinėje Čekoslovakijoje bendradarbis, ten ne tik dėstęs, bet ir gabendavęs čekams draudžiamą literatūrą, specialiųjų tarnybų sučiuptas ir deportuotas. Vėliau – Davido Camerono patarėjas, vynų ekspertas ir apžvalgininkas, kompozitorius (be kitų kūrinių parašęs ir dvi operas), keleto romanų autorius ir išskirtinai produktyvus kultūros bei politikos komentatorius.

Lietuvių kalba neseniai pasirodžiusi R. Scrutono „Modernioji kultūra“ vadinama programine šio autoriaus knyga. Tai filosofiškai parašyta moderniosios kultūros istorija, kurioje aptariamos skirtingos kultūros sampratos, svarbiausi nuo Apšvietos įvykę Vakarų savivokos lūžiai, siūlomas kiek provokuojantis autoriaus  požiūris į postmodernų meną, akademijos gyvenimą ir popkultūrą.

Scrutono knygos „Modernioji kultūra“ pristatyme dalyvaus:

Filosofas prof. dr. Alvydas Jokubaitis.

Apžvalgininkas, Rytų Europos studijų centro analitikas Vladimiras Laučius

Knygos vertėjas Augminas Petronis