2021-02-24 20:13:54
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas vasario ir kovo mėnesiais vyks virtualiai. Artėjančio semestro tvakaraščius galite rasti čia!

2021-02-24 20:13:54
2021-02-04 00:00:00

VU TSPMI biblioteka jau dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 17 val. Aptarnavimas vyksta nekontaktiniu būdu. Pasiskolintas  knygas studentai gali pasiimti bibliotekos fojė, grąžinti taip pat bibliotekos fojė.

Prof. Motohiro Tsuchiya paskaita „Japan’s Response to Cyber Threats“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į Kejo universiteto Japonijoje profesoriaus Motohiro Tsuchiya paskaitą “Japans’s Response to Cyber Threats”. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos Instituto lektorius dr. Tomas Janeliūnas

Kibernetinės grėsmės kelia aiškų pavojų dabarčiai. Beveik kasdien girdimi pranešimai apie vis naujus kibernetinius išpuolius. Karinės pajėgos, vyriausybės, privatus sektorius ir netgi individualūs asmenys yra kibernetinių atakų taikiniais. Rytų Azijoje, problematiškiausiame kibernetiniame regione, esanti Japonija nėra išimtis. 2014 m. Japonijos parlamentas parengė įstatyminį aktą dėl kibernetinio saugumo, o 2015 m. Japonijos Vyriausybė paviešino naująją kibernetinio saugumo strategiją. 2020 m. Tokijuje vyks vasaros Olimpinės žaidynės, todėl vienas iš esminių prioritetų japonams – pasiruošti galimoms kibernetinėms atakoms. Profesoriaus paskaitoje bus aptariami žymiausi incidentai Rytų Azijoje ir apsvarstytos galimybės, kaip galima nuo jų apsiginti bei užtikrinti taiką ir saugumą Azijos-Ramiojo vandenyno regione.

• Data: Pirmadienis, rugsėjo 19 d., 2016
  • Laikas: 10:00
  • Vieta: VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.
  • Tema: Japonijos atsakas į kibernetines atakas