Prof. Marta Dyczok: “Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare“

Lapkričio 9 d. VU TSPMI lankysis prof. Marta Dyczok- Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos (LSE) ir Oksfordo universiteto auklėtinė, daug dėmesio skirianti Centrinės bei Rytų Europos, o ypač Ukrainos, tematikai. Profesorė yra nemažai rašiusi apie Ukrainos krizės sąlygomis pasireiškiančius medijų karus, skirtingus žiniasklaidos naratyvus bei jų įtaką krizei.
Šiuo metu prof. Marta Dyczok rašo monografiją “Media and Memory: Representations of Ukrainians Displaced by World War II Then and Now“ ir dirba Kijevo nacionalinio universiteto Mohyla akademijoje.

Lapkričio 9 d., 12 val., VU TSPMI 402 aud. prof. Marta Dyczok skaitys paskaitą „Ukraine crisis: Media Representations in the Context of Information Warfare”.

Ukrainos vardas dominavo tarptautinių medijų antraštėse nuo 2013 m. pabaigos iki 2014 m. vasaros. Tačiau, karui rytinėje Ukrainoje užsitęsus ir Rusijai nerodant ženklų, kad Krymo aneksija bus atšaukta, tarptautinės žiniasklaidos dėmesys ėmė mažėti. To priežastimis ekspertė pirmiausia laiko globalios žinaisklaidos funkcionavimo principus, Rusijos propagandinės mašinos efektyvumą ir kartais dviprasmiškus pačios Ukrainos signalus.

Renginyje taip pat dalyvaus informacinio karo ekspertas dr. Nerijus Maliukevičius.