Pasaulio banko viceprezidento ir vyriausiojo ekonomisto p. Kaushik Basu paskaitą „Žmogaus elgsena ir ekonomikos plėtra“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas maloniai Jus kviečia į Pasaulio banko viceprezidento ir vyriausiojo ekonomisto p. Kaushik Basu paskaitą anglų kalba „Žmogaus elgsena ir ekonomikos plėtra“. Balandžio 24 d. 11 val. Konferencijų salėje (4 aukštas).

Posakis „ekonominė plėtra priklauso nuo ekonominės politikos” skamba kaip akivaizdi tiesa, o kartu įvardina kertinį, ilgalaikį vystymosi politikos teorinį ramstį. Tačiau pastarųjų dviejų dešimtmečių atlikti tyrimai rodo, jog ekonominė plėtra taip pat priklauso nuo tokių veiksnių kaip žmogaus psichologija, kultūrinės bei socialinės normos. Šios naujos aplinkybės nepaneigia ekonominės politikos svarbos, o tik praturtina ekonominio augimo ir vystymosį teoriją veiksniais, kurie turi didelę reikšmę, tačiau iki šiol sulaukdavo nedaug akademikų dėmesio. Tad šiems veiksniams ir jų įtakai ekonomikos plėtrai bei valstybių vystymuisi skiriama itin daug dėmesio Pasaulio Banko rengiamame 2015 m. Pasaulio raidos raporte (World Development Report 2015). VU TSPMI vyksiančios paskaitos metu Kaushik Basu pristatys minėtą raportą bei apžvelgs tarpdisciplininių metodų vaidmenį analizuojant ekonomikos vystymasį ir augimą.
Ši paskaita – tai tarptautinių konsultacijų rengiant 2015 m. Pasaulio raidos raportą dalis, tad svečias lauks Jūsų klausimų bei įžvalgų.

Per savo ilgą ir įspūdingą karjerą K. Basu ėjo Indijos Vyriausybės vyriausiojo ekonomikos patarėjo pareigas taip pat dėstė Kornelio, Harvardo, Prinstono ir MIT universitetuose. Svečias taip pat yra Ekonometrijos draugijos narys, apdovanotas Indijos Padma Bhushan ir Nacionaliniu Mahalanobis atminimo apdovanojimais. K. Basu didžiausią savo akademinį indėlį įnešė į plėtros ekonomikos, gerovės ekonomikos, pramonės organizacijų ir žaidimų teorijų vystymą. Svečias yra parašęs daugiau nei 160 straipsnių recenzuojamuose moksliniuose žurnaluose bei kelias knygas, pavyzdžiui: „Beyond The Invisible Hand: Groundwork for a new Economics”. Kaushik Basu apgynė ekonomikos mokslų daktaro laipsnį Londono ekonomikos mokykloje. Svečias yra vos antrasis Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas iš besivystančių šalių bei pirmasis iš Indijos.