Nuotolinė paskaita „Rethinking Food Regime as Gender Regime: Agrarian Change and the Politics of Social Reproduction”

Spalio 27 d. 17 val. kviečiame Niujorko miesto universiteto sociologijos docentės Dianos Mincytės paskaitą „Permąstant maisto režimus socialinės reprodukcijos rakursu: globali žemės politikos kaita?“.

Paskaita bus transliuojama gyvai, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Facebook paskyroje.

Jei norėtumėte paskaitą stebėti zoom platformoje, registruokitės čia: https://bit.ly/Registracija1027

Renginį moderuos VU TSPMI profesorė Natalija Arlauskaitė. Paskaita vyks angliškai, po paskaitos diskusija galės vykti lietuvių kalba.

Paskaitoje bus pristatytos maisto režimo, lyties režimo sąvokos, leidžiančios apmąstytis dabartines deagrigarizacijos tendencijas bei atskleista, kaip analizuoti maisto režimus per lyties ir darbo santykių prizmę. Pasitelkiant feministinių tyrimų įžvalgas bus siekiama pabrėžti socialinės reproducijos vaidmenį, formuojant žemės ūkio – maisto sistemas ir permąstyti šeimą, giminystę ir kitus stiprius ryšius kaip socialinės ir biologinės reprodukcijos formą.

Diana Mincytė yra Niujorko miesto universiteto sociologijos docentė. Jos moksliniai tyrimai daugiausia dėmesio skiria pilietiškumui, aplinkos, maisto, žemės ir feminizmo politikai, taip pat mokslo ir technologijų sociologijai. Ji stažavosi ir atliko tyrimus Europos studijų programoje Harvardo universitete ir buvo kviestinė mokslininkė Rachel Carson centre aplinkosaugos studijoms Ludwig Maximilians universitete Miunchene, Jeilio universiteto agrarinių studijų programoje ir Europos ir Viduržemio jūros regiono studijose Niujorko universitete.

Paskaita yra VU lyčių tyrimų seminarų ciklo dalis.

Seminarų ciklą rengia Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Feministinės politikos ir socialinės kritikos bei Filologijos fakulteto Apmąstant motinystę tyrimų grupės.