2022-06-27 02:16:01
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

NYLA Live: Nepapasakota Lietuvos moterų kovos istorija

NYLA Live: Nepapasakota Lietuvos moterų kovos istorija

Dalyvauja

Virginija Jurėnienė, filosofijos ir kultūros studijų profesorė
Margarita Jankauskaitė, viena iš idėjos „Vasario 17-oji – Nacionalinė emancipacijos diena“ autorių
Jūratė Juškaitė, žmogaus teisių portalo ManoTeisės.lt redaktorė
Moderatorius: Karolis Vyšniauskas

Lietuvai švenčiant valstybės 100-metį norime tirti užmirštus istorijos puslapius. Pirmojoje gyvoje NYLA podkasto diskusijoje kviečiame kalbėtis apie Lietuvos moterų kovą už lygias teises kuriant valstybės politiką.

Tarp 20-ies Vasario 16-osios akto signatarų visi buvo vyrai, tačiau Vasario 17-ąją Kaune įvyko mitingas, kurio dalyviai reikalavo, kad Lietuvos Taryba įtrauktų ir moteris. Vėliau Tarybai buvo įteikta peticija kurioje, istorikų teigimu, galėjo būti surinkta 20 tūkst. parašų.

Lietuva buvo tarp pirmųjų Europos valstybių suteikusių teisę moterims balsuoti, tai padariusi anksčiau už JAV, Prancūziją ar Šveicariją.

Kiek šis progresyvumas gyvas šiandien? Ką apie prieš šimtmetį veikusius Lietuvos moterų judėjimus verta žinoti modernioje Lietuvoje – ir kodėl apie juos nėra kalbama mokyklose? Kaip Lietuvoje rezonavo Vakarų Europos sufražisčių judėjimas? Kaip prieš šimtmetį Lietuvos ateitį įsivaizdavo Lietuvos moterų-katalikių ir moterų-socialisčių judėjimai ir ar jie rado bendrą kalbą?