2022-06-28 08:37:01
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 08:37:01
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Natalijos Arlauskaitės knygos pristatymas

Natalijos Arlauskaitės knygos pristatymas

VU TSPMI kviečia į instituto profesorės dr. Natalijos Arlauskaitės knygos „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ pristatymą, kuris vyks spalio 8 d., 17:30 val., 402 aud. Renginyje privaloma laikytis visų saugumo rekomendacijų: dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas bei išlaikyti saugų atstumą nuo kitų dalyvių.

Privalomą registraciją rasite čia: http://bit.ly/NuožmiTaikaRegistracija

Pristatyme dalyvauja knygos autorė, VU TSPMI dėstytoja prof. Natalija Arlauskaitė, kultūros istorikė, VU TSPMI dėstytoja prof. Violeta Davoliūtė, VU Filosofijos instituto profesorius Kristupas Sabolius.

Ar galima įžvelgti valstybę nuotraukoje iš šeimos albumo? Kaip žiūrėti į fotografijas iš represijų archyvų? VU TSPMI dėstytojos prof. Natalijos Arlauskaitės knyga „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ analizuoja, kaip žlugusių politinių režimų fotografija apmąstoma šiuolaikiniame dokumentiniame kine. Pagrindinis dėmesys tenka represinių institucijų darytoms nuotraukoms ir privatiems, šeimos fotografijų archyvams. Įvairūs būdai pakartotinai naudoti šias nuotraukas archyvinėje dokumentikoje, animacijoje ir šiuolaikiniame mene siejami su galios ir žinojimo formomis, kurias šios fotografijos dokumentuoja ir liudija. Kiekvienas toks atvejis siūlo iš naujo apmąstyti vaizdo ir politinių turinių santykį.

Daugiau informacijos apie knygą rasite čia: http://bit.ly/NuožmiTaika