2021-04-16 15:19:14
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 15:19:14
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Metinė Lietuvos politologų konferencija 2018

temp
Renginio partneriai
temp
Renginio partneriai

Kontaktai: Vilius Mačkinis

Tel.: (5) 251 4137 vilius.mackinis@tspmi.vu.lt

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Konrado Adenauerio fondas (KAS) kviečia į metinę Lietuvos politologų konferenciją „Lietuvos politikos klausimai ir tyrimai“.

Renginys vyks lapkričio 30 dieną (penktadienį), VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorijoje. Pradžia – 10.00 val. Renginys atviras.

2019-ieji – rinkimų metai. Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad rinkimų sistema Lietuvoje ydinga, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (Brexit) šalininkų pergalė per referendumą iškėlė esminius klausimus dėl Europos Sąjungos likimo ir Didžiosios Britanijos reikšmės Europai. Brexit, Rusijos grėsmė ir kiti politiniai įvykiai bei reiškiniai kasdien kelia klausimus apie tai, kokia turėtų būti Lietuvos vieta Europoje ir pasaulyje; ar Lietuvai reikėtų reikėtų keisti savo užsienio politikos kryptis bei tikslus.

Konferencijos pranešimai ir diskusijos vyks trijose sesijose, skirtose šioms temoms aptarti:

• „Ar reikia reformuoti rinkimų sistemą?“ Moderuoja: prof. Ainė Ramonaitė, tyrimą pristatinėja doc. dr. Mažvydas Jastramskis, komentuoja Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas, doc. dr. Vincentas Vobolevičius.
  • „Ar Brexit turėtų rūpėti Lietuvai?“ Moderuoja Linas Kojala. Tyrimą pristatinėja prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas. Komentuoja užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, dr. Žygimantas Pavilionis, Marius Laurinavičius.
  • „Ar Lietuva gali turėti kitokią užsienio politiką?“ Moderuoja prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė. Tyrimus pristatinėja prof. dr. Tomas Janeliūnas, doc. dr. Margarita Šešelgytė ir Neringa Bladaitė, komentuoja Paulius Gritėnas ir Eglė Murauskaitė

Naudingos nuorodos