2022-06-28 08:45:49
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 08:45:49
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Lyginant Baltijos šalis: nauja politikos mokslų darbotvarkė

Lyginant Baltijos šalis: nauja politikos mokslų darbotvarkė

Dalyvauja

doc. dr. Margarita Šešelgytė
Elisabeth Bauer
dr. Raimondas Ibenskas
dr. Martin Molder
Pranešimus skaitys: dr. Jogilė Ulinskaitė
doc. dr. Liutauras Gudžinskas
prof. dr. Vello Pettai
dr. Liisa Talving
prof. Zaneta Ozolina
prof. Ainė Ramonaitė
dr. Piret Ehin
doc. dr. Mažvydas Jastramskis
doktorantas Harijs Karklins
dr. Mihkel Solvak
doc. dr. Inga Vinogradnaitė
prof. dr. Iveta Reinholde

Praėjusiais metais visos trys Baltijos valstybės šventė nepriklausomybės paskelbimo šimtąsias metines. Šimtmečio minėjimai pasižymėjo ne tik koncertais, pramogomis ar diskusijomis apie šalių praeitį ir ateitį – kartu buvo analizuojami ir valstybės kūrimosi procesai ir pasiekimai. Visos trys valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija – vystėsi panašiomis trajektorijomis, bet kartu kiekviena atskirai susidūrė su unikaliais iššūkiais ir priėmė skirtingus politinius sprendimus. Dėl šių priežasčių visos Baltijos valstybės yra įdomus lyginamosios analizės atvejis, o pats valstybių tarpusavio lyginimas būtų naudingas plėtojant tyrimų idėjas, projektus ir politines darbotvarkes. Taip pat egzistuoja poreikis ne tik užsiimti lyginamąja Baltijos valstybių analize, bet ir stiprinti tarpusavio ryšius tarp šių šalių politikos mokslininkų. Bendras Baltijos šalių tyrėjų susitikimas, skirtas politikos mokslų plėtojimui Baltijos valstybėse, yra puiki platforma įvertinti jau įgyvendintus tyrimus, o taip pat ieškoti naujų galimybių bendradarbiavimui.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Konrado Adenauerio fondu kviečia į Baltijos šalių tyrėjų konferenciją „Lyginant Baltijos šalis: nauja politikos mokslų darbotvarkė“, kuri vyks rugsėjo 13-14 dienomis, VU TSPMI (Vokiečių g. 10).

Naudingos nuorodos