2022-06-28 08:45:13
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 08:45:13
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Ievos Giedraitytės disertacijos gynimas

Ievos Giedraitytės disertacijos gynimas

Balandžio 23 d. 15 val. įvyks Ievos Giedraitytės disertacijos „Geras kaimynas ir blogas kaimynas? Diferenciacija JAV ir ES pietų kaimynystės strategijose 2014-2017“ gynimas.
Šioje disertacijoje ieškoma atsakymo į klausimą, kokias regionines tvarkas aplink save kuria veikėjai, pasižymintys gerokai didesniais galios pajėgumais nei jų kaimynai. Tokios kaimynystės, dažnai vadinamos galiniais kiemais (angl. backyards), yra matomos kaip pasižyminčios įtemptais dominavimo, paklusimo ar pasipriešinimo santykiais. Vis dėlto gyvenant „regionų pasaulyje“, kuriame egzistuoja įvairios senosios ir „naujosios“ galios, svarbu suprasti, ar tikrai visų didžiųjų tarptautinių santykių veikėjų kaimynystės yra vienodos?
Sujungdama regioninių tvarkų ir regioninių galių tyrimus ir struktūrinę diferenciacijos teoriją, ši disertacija pasiūlo naują regioninių tvarkų tipologiją, leidžiančią analizuoti ir lyginti tiek regioninių veikėjų strategijas, tiek ir egzistuojančias regionines tvarkas. Norint parodyti sukurtos tipologijos potencialą, ji pritaikoma dviejų labai skirtingų Vakarų veikėjų – JAV ir ES – pietų kaimynystės strategijų 2014-2017 metais analizei. Atliktas tyrimas patvirtina, jog sukurtas modelis leidžia klasifikuoti regionines tvarkas ne tik atsižvelgiant į regioninės galios dominavimo stiprumą, bet ir į jos (ne)norą prisidėti prie bendrų regiono problemų sprendimo. Dar daugiau, modelis patvirtina, jog viena dimensija (dominavimas), nebūtinai yra susijusi su kita (problemų sprendimo). Taigi, sukurta tipologija padeda geriau suprasti ir palyginti skirtingas hierarchines regionines tvarkas bei leidžia į tyrimą įtraukti skirtingiems regionams svarbias bendradarbiavimo sritis ir būdus. Atliktas tyrimas taip pat išplečia diferenciacijos taikymo tarptautinių santykių teorijoje būdus bei padeda geriau suprasti JAV ir ES kaip veikėjų tarptautiniuose santykiuose skirtumus.
Darbo vadovas – VU TSPMI Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas.
Gynybos komisijos pirmininkas – prof. Gediminas Vitkus. Komisiją sudaro: prof. Dovilė Jakniūnaitė, doc. dr. Ainius Lašas, prof. Detlef Nolte ir dr. Miriam Prys-Hansen.
Gynimas vyks anglų kalba!
Su disertacija galite susipažinti čia: http://bit.ly/IevosDisertacija
Prisijunkite prie Zoom – http://bit.ly/Disertacija0423