2022-05-17 04:16:00
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

Ginto Karaliaus disertacijos gynimas

Ginto Karaliaus disertacijos gynimas

Dalyvauja

Darbo vadovas – prof. dr. Alvydas Jokubaitis
Komisijos pirmininkė – dr. Nerija Putinaitė
prof. dr. Tomas Kačerauskas
prof. dr. Jūratė Rubavičienė
prof. dr. Bogdan Szlachta
dr. Inga Vinogradnaitė

Gegužės 31 d., 13 val., VU TSPMI, 402 aud. vyks Ginto Karaliaus disertacijos „Garbės idėja kaip prieiga demokratijai suprasti. XVIII-XIX a. politinės filosofijos perspektyva“ gynimas. Maloniai kviečiame!

Daktaro disertacijos tikslas – pristatyti du XVIII–XIX a. demokratijos sampratai būdingus teorinius prieštaravimus – su politinės santvarkos koncepcija ir su reprezentacijos idėja – ir pasiūlyti garbės idėją, kaip tinkamiausią filosofinę koncepciją, skirtą šių moderniosios demokratijos prieštaravimų paaiškinimui ir vertinimui.

Disertacijoje Apšvietos ir XIX a. politikos filosofų argumentų pagrindu konceptualizuojamos atstovaujamajai demokratijai charakteringos teorinės įtampos. Tai leidžia kelti du esminius klausimus, liečiančius moderniąją demokratiją: 1. Ar demokratija gali reikšti valstybės valdymo būdą? 2. Ar demokratija gali būti suderinama su politiniu atstovavimu? Disertacijoje formuluojama garbės, kaip politinės idėjos, koncepcija leidžia šiuolaikinėms demokratijos teorijoms nebūdingu būdu atsakyti į abu klausimus. Taip pat garbės idėja leidžia analitiškai identifikuoti ir paaiškinti būtinąsias sąlygas atstovaujamosios demokratijos tvariam veikimui.

 

Su disertacija galite susipažinti čia.