2021-05-15 17:28:23
2021-05-03 00:00:00

Jau skelbiami rudens semestro tvarkaraščiai. Norėdami juos pamatyti, VU tvarakaraščių puslapyje pasirinkite 2021/2022 rudens semestrą. Tvarkaraščius rasite čia.

2021-05-15 17:28:23
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Doc. Corneliu Bjola paskaita „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito“ įtaka tarptautinei politikai“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kviečia į Oksfordo universiteto diplomatinių studijų docento Corneliu Bjola paskaitą-seminarą „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito“ įtaka tarptautinei politikai“ („Digital Diplomacy: Shaping International Affairs one Tweet at a time“). Paskaita vyks kovo 2 d. (ketvirtadienį), 17:00 val., VU TSPMI 402 aud.

Skaitmeninė diplomatija, arba eDiplomatija, kartais apibrėžiama kaip priemonė interneto pagalba pasiekti diplomatinius tikslus. Donaldui Trumpui tapus Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu pasaulis darsyk atsigręžė į socialinius tinklus, ypatingai į „Tviterį“ ir ėmė diskutuoti apie jų įtaką globaliai politikai. Kai kurių šalių užsienio reikalų ministerijose atsirado specialios darbo vietos žmonėms, kurie seka JAV vadovo socialinius tinklus ir atlieka  jų analizę. Savo pranešimo metu doc. Corneliu Bjola apžvelgs skaitmeninės diplomatijos naudą ir trūkumus. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos VU TSPMI dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius.

Doc. Corneliu Bjola – Oksfordo universiteto dėstytojas. 2007 m. įgijo politikos mokslų daktaro laipsnį Toronto universitete, yra vizitavęs Kinijos užsienio reikalų universitete, Australijos gynybinių pajėgų akademijoje. Jo moksliniai interesai apima diplomatines studijas, derybų teorijas, tarptautinės etikos klausimus ir krizių valdymą. Šiuo metu C.Bjola atlieka tyrimą struktūrines ir normatyvines sąlygas, kuriomis veikti įgalinamos skaitmeninės technologijos ir per jas formuojamą tarptautinę politiką.