Diskusija Prezidento institucijos atkūrimo trisdešimtmečiui paminėti

Kviečiame į Kovo 2 d. 15 val. organizuojamą istorikų ir politologų diskusiją Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos atkūrimo trisdešimtmečiui paminėti.
Vasario 25 dieną sukanka trisdešimt metų, kai Lietuvai prisiekė pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas. Diskusijos metu bus svarstoma, kaip iš pradžių vystėsi ir keitėsi prezidento institucija ir jos vaidmuo šalies politinėje sistemoje, jos santykis su parlamentu ir vyriausybe, taip pat koks konkrečių Lietuvos prezidentų indėlis į šios institucijos ir apskritai visos valstybės raidą.
Diskusijoje dalyvaus istorikai dr. Saulius Grybkauskas, dr. Algimantas Kasparavičius, dr. Česlovas Laurinavičius, dr. Vladas Sirutavičius, politologai doc. dr. Liutauras Gudžinskas, doc. dr. Mažvydas Jastramskis, prof. Irmina Matonytė, taip pat Nepriklausomybės akto signataras ir vienas iš 1992 m. LR Konstitucijos autorių Vytenis Povilas Andriukaitis.
Renginys vyks VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Vokiečių g. 10, 402 aud., bendradarbiaujant su Lietuvos istorijos institutu ir Lietuvos politologų asociacija.