Diskusija „Ar viešieji intelektualai turi ką pasakyti Lietuvai?”
Asociatyvi nuotrauka

Diskusija „Ar viešieji intelektualai turi ką pasakyti Lietuvai?”

Dalyvauja

Donatas Puslys - VU TSPMI alumnas, portalo Bernardinai.lt redaktorius
Dr. Laisvūnas Šopauskas - filosofas
Moderuoja: dr. Mindaugas Kubilius - filosofas

Kviečiame į VU TSPMI alumno, Bernardinai.lt portalo vyriausiojo redaktoriaus Donato Puslio ir filosofo dr. Laisvūno Šopausko diskusiją „Ar viešieji intelektualsi turi ką pasakyti Lietuvai?” Diskusiją moderuos filosofas dr. Mindaugas Kubilius.

L. Šopausko skelbiamose tezėse teigiama, jog „Inteligentija ir viešieji intelektualai yra du visiškai skirtingos prigimties reiškiniai. Lietuva turi seną ir garbingą inteligentijos tradiciją, o viešieji intelektualai yra naujas reiškinys. Viešieji intelektualai yra naujo tipo visuomenės kritikai, kurie nesivadovauja jokia pozityvia moralės normų sistema, jokia bendrojo visuomenės gėrio samprata, nepripažįsta tautos kaip apibrėžtą ir stabilų kolektyvinį tapatumą turinčio subjekto. Kitaip negu inteligentai, jie orientuoti į negatyvią griaunamąją veiklą.” Plėtojant skelbiamas idėjas keliamas klausimas, ką vertingo Lietuvai pasaulio geopolitinės tvarkos žlugimo ir ES krizės akivaizdoje gali pasakyti valstybės pamatų griovėjai?

Diskusija vyks kovo 14 d. (trečiadienį), 17:30 val., VU TSPMI, 402 aud.

Su dr. L. Šopausko tezėmis išsamiau galite susipažinti prisegtuke.